Sinfonietta Cracovia - koncert
Zespół osiąga najwyższe noty. Chwalony jest za młodzieńczą żywiołowość, profesjonalizm warsztatowy oraz poszukiwanie inspiracji w przeróżnych źródłach muzycznych.
Gdzie?
Scena Plenerowa przy Galerii Kazimierz
al. Daszyńskiego I., Kraków
Kiedy?
26 sierpnia 2016 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie

26 sierpnia 2016 roku o godzinie 18:00 ze Sceny Plenerowej zorganizowanej w pobliżu Galerii Kazimierz popłyną niezwykłe dźwięki. Autorami muzycznych uniesień będzie Sinfonietta Cracovia zespół, który osiągnął magiczną wręcz kompilację profesjonalizmu i żywiołowości.

W gronie melomanów i krytyków Zespół osiąga najwyższe noty. Chwalony jest za młodzieńczą żywiołowość, profesjonalizm warsztatowy oraz poszukiwanie inspiracji w przeróżnych źródłach muzycznych. Simfonietta Cracovia wyrosła z „Młodych Kameralistów Krakowskich”, którzy początek datują na rok 1990. W zespole nie zabrakło wysokich umiejętności, zaangażowania muzyków i świeżości interpretacji. Brakowało jedynie stabilnej egzystencji, która pozwoliłaby rozwijać się muzykom. Przy troskliwym wsparciu Krzysztofa Pendereckiego oraz jego żony – Elżbiety Pendereckiej rozpoczęto starania o przyznanie zespołowi statusu miejskiej orkiestry, co ziściło się w 1994 roku. Ta data to moment, który rozpoczyna działalność zespołu pod nową nazwą: Sinfonietta Cracovia Orkiestra Królewskiego Stołecznego Miasta Krakowa.

Wszystkich melomanów zapraszamy na bezpłatny koncert!

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl