Sinfonietta Cracovia
W gronie melomanów i krytyków Zespół osiąga najwyższe noty. Chwalony jest za młodzieńczą żywiołowość, profesjonalizm warsztatowy oraz poszukiwanie inspiracji w przeróżnych źródłach muzycznych.
Gdzie?
Scena Plenerowa przy Galerii Kazimierz
al. Daszyńskiego I., Kraków
Kiedy?
5 sierpnia 2016 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie

5 sierpnia 2016 roku o godzinie 18:00 ze Sceny Plenerowej zorganizowanej w pobliżu Galerii Kazimierz popłyną niezwykłe dźwięki. Autorami muzycznych uniesień będzie Sinfonietta Cracovia zespół, który osiągnął magiczną wręcz kompilację profesjonalizmu i żywiołowości. W gronie melomanów i krytyków Zespół osiąga najwyższe noty. Chwalony jest za młodzieńczą żywiołowość, profesjonalizm warsztatowy oraz poszukiwanie inspiracji w przeróżnych źródłach muzycznych.

Simfonietta Cracovia to zespół młodych muzyków pod opieka Dyrektora Jurka Dybały. Początków Sinfonietty Cracovii należy szukać w zespole „Młodzi Krakowscy Kameraliści” i cofnąć się do roku 1990. Umiejętności - lepsze niż akademickie, oddanie i zacięcie, nowatorskie i odważne interpretacje wszystko to sprawiło, że Sinfoniettę Cracovię zaczęto dostrzegać na rynku muzycznym. Mecenat nad grupą objęli Elżbieta i Krzysztof Pendereccy namawiając muzyków na rozpoczęcie starań w celu nadania zespołowi szczególnej roli i tytułu. Od 1994 grupa stała się Orkiestrą Miejską. Od tego momentu przedstawia się jako Simfonietta Cracovia Orkiestra Stołecznego Miasta Krakowa. Zapraszamy na koncert! Wstęp bezpłatny - Scena Plenerowa przy Galerii Kazimierz, al. Daszyńskiego I w Krakowie.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl