Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Simon Phillips with Protocol IV

Simon Phillips with Protocol IV
 
Simon Phillips to znany kompozytor, wzięty producent, świetny inżynier dźwięku.
gdzie?Klub Studio w Krakowie
Budryka W. 4, 30-072 Kraków
kiedy?4 listopada 2017 od 20:00
za ile?80 zł

Klub Studio w Krakowie przy ulicy Budryka 4 stanie się areną ciekawego wydarzenia muzycznego. 4 listopada w krakowskim klubie pojawi się perkusista z światowej czołówki rocka oraz fusion - członek fenomenalnej formacji Toto - Simon Phillips. Artysta zaprezentuje swe umiejętności w asyście autorskiej grupy Protocol IV. Serdecznie zapraszamy, nie tylko koneserów!

Ten najnowszy muzyczny projekt o nazwie PROTOCOL IV stanowi sumę życiowych doświadczeń artysty oraz wspomnienia wojaży Phillipsa po przeróżnych muzycznych stylach. W tym szczególnym dniu, na scenie przy Budryka 4 pojawia się: na perkusji Simon Phillips, gitary Greg Howe, bas Ernest Tibbs oraz na klawiszach Otmaro Ruiz.

Simon Phillips to znany kompozytor, wzięty producent, świetny inżynier dźwięku. Artysta jest najprawdopodobniej jednym z najmocniej cenionych oraz szanowanych perkusistów świata. Styl muzyka potwierdza niezwykły talent techniczny a szczególnego charakteru nadaje mu wyrafinowana muzyczna wrażliwość. Czy to obracając się w rocku, czy w strefie fusion, czy w przestrzeni jazzu - Simon Phillips dozuje tę swą precyzję oraz intensywność w bębnieniu, a w jego działaniach nigdy nie brakuje uczucia oraz emocji.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Kariera muzyczna Simona Phillipsa rozpoczęła się w bardzo wczesnym wieku. Już mając dwanaście lat, występował razem z grupą swojego ojca, Sida. Kariera nabrała tempa po ukończeniu przez muzyka dwudziestu lat. Pierwsza płyta nagrana przez Phillipsa świadczyła o rozbudzeniu i rozbudowaniu umiejętności kompozytorskich artysty. Solowy krążek nosił tytuł „Protocol” i ujrzał światło dzienne w 1988 roku. Cztery lata później na rynku muzycznym pojawiła się płyta live zatytułowana „Force Majeure”.

Propozycja dołączenia do kultowej grupy TOTO pojawiła się w 1992 roku, w momencie trasy koncertowej “Kingdom Of Desire”. Był to początek owocnej współpracy, która trwała aż 21 sezonów.

W roku 2009 Simon Phillips powrócił do koncepcji sformowania solowego zespołu i razem z grupą wyruszył w trasę koncertową, tym razem po Japonii. Po ćwierćwieczu od wydania pierwszego solowego albumu Phillips doprowadził do edycji albumu „Protocol II”, który nagrał wspólnie z Andym Timmonsa (gitara), Ernestem Tibbsa (bas) oraz Stevem Weingartem (klawisze). Muzycy ukryci za nazwą Protocol II zagrali świetną trasę, wyznaczając muzyczne szlaki po terenie Europy, USA oraz Japonii. Początkiem 2014 roku artysta postanowił rozwiązać współpracę z formacją TOTO. Od tego czasu Phillips zaangażował się mocno w autorski, solowy projekt. Od momentu wydania „Protocol III” oraz rozpoczęcia wiążącej się z płytą trasy koncertowej po Japonii i Europie perkusista zainicjował niezwykle pracowity i aktywny okres w swej twórczości. Rok 2015 to jeden z najpracowitszych lat w karierze muzyka. Podobnie przebiegał rok 2016 oraz 2017.

Serdecznie zapraszamy miłośników dobrego, rockowego brzmienia do Klubu Studio w Krakowie, gdzie już 4 listopada pojawi się artysta światowej klasy i sławy:Simon Phillips.Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl