Siesta Festival 2018 - koncert
Tito Paris to kabowerdyjski bard, pieśniarz, Król Morny, kompozytor, poza tym multiinstrumentalista, jeden ze współtwórców ogromnego sukcesu Cesarii.
Gdzie?
Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina
Ołowianka 1, 80-751 Gdańsk
Kiedy?
21 kwietnia 2018 od 20:00
Za ile?
100 zł

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert jednego z najbardziej charakterystycznych światowych głosów. Powraca od do nas ze swym nowym albumem po piętnastu latach! Również wraca na scenę Siesty i tutaj po siedmiu latach. Pierwszy raz w naszym kraju wystąpił na Festiwalu Siesta, który odbywał się w mieście Gdańsk.

Tego roku została wydana jego długo wyczekiwana płyta studyjna. Uznawany jest niemalże za dobro narodowe na swoich Wyspach Zielonego Przylądka. Koncert, który był ogłoszony zaledwie kilka tygodni wstecz został już wyprzedany prawie do ostatnich miejsc.

Zatem proponujemy Wam maraton sobotni z Tito Paris oraz jego muzyką, który odbędzie się już 21-go kwietnia 2018 roku w granicach Siesta Festival, rok 2018! Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 100 złotych. Miasto Gdańsk ponownie zaprasza na to świetne wydarzenie.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Tito Paris to kabowerdyjski bard, pieśniarz, Król Morny, kompozytor, poza tym multiinstrumentalista, jeden ze współtwórców ogromnego sukcesu Cesarii. Jak ona pochodzi z Mindelo. Jest zafascynowany muzyką sławnego Luisa Moraisa. Nauczył się sam grać na klarnecie, aby zbliżyć się ku sztuce swego słynnego mentora. Pierwszym jego, a zarazem mistrzowskim instrumentem pozostała jednak gitara. Swoją pierwszą płytę natomiast wydał w roku 1978 - nosiła tytuł: "Fidjo Malguado".

Mając dziewiętnaście lat przeprowadził się jak inni liczni mieszkańcy Wysp, do Lizbony. Od tamtego czasu jest w niemalże wiecznym ruchu. Zamieszkuje w Portugalii, na Cabo Verde i w Angoli. Daje koncerty na całej kuli ziemskiej. Śpiewa zaś głosem wielce przejmującym, a zarazem leczniczym. W jego głosie można odnaleźć swoistą zgodę na utratę "starego" życia prowadzonego w małym kraju złożonym z piasku, fal oraz wiatru. Jednocześnie słychać tam wieczną tęsknotę za nim...

Artysta niechętnie nagrywa. Ostatnie dwie dekady minęły pod znakiem nagrań wyłącznie w trakcie koncertów. Płyta, pod tytułem: "Mim e Bo", wydana na wiosnę, roku 2017 to pierwszy krążek studyjny po wydanym w roku 2002 albumie "Guilhermina".

U nas w kraju przede wszystkim znany z krążka Anny Marii Jopek, pt.: "Sobremesa" oraz towarzyszących mu koncertów, a w tym występu telewizyjnego w sopockiej Leśnej Operze, w trakcie gali Top Trendy, rok 2012. Prezydent Portugalii odznaczył artystę Krzyżem Komandorskim Orderu zwanego de Merito, co miało miejsce 8-go kwietnia, w tym roku.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl