Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Sheng-Yuan Huang - Fieldoffice Architect

Sheng-Yuan Huang - Fieldoffice Architect
 
Sam Sheng-Yuan Huang, gdy opisuje dorobek tej pracowni, porównuje go do przewodzących wiązek w roślinach, które łączą się w system
gdzie?Muzeum Architektury we Wrocławiu
Bernardyńska 5, 50-156 Wrocław
kiedy?22 czerwca 2017 od 17:00
organizatorMuzeum Architektury we Wrocławiu

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wernisaż wystawy, który odbędzie się już 22 czerwca 2017 roku, o godz. 17:00, natomiast wystawa potrwa do 27 sierpnia tego roku. Kuratorami wystawy są Chun-Hsiung Wang i Juhani Pallasmaa.

Nasza wystawa prezentuje niezwykłą oraz wspaniałą twórczość artystyczną Sheng-Yuan Huang, a także utworzonej pracowni przez artystę, o nazwie: Fieldoffice Architects. Wystawa pierwszy raz zaprezentowana została w roku 2016 w Helsinkach (Muzeum Alvara Aalto).

Sheng-Yuan Huang przyszedł na świat w roku 1963, a dorósł w Tajpej. Był studentem architektury na Tajwanie na Uniwersytecie Tunghai, później zaś na Yale w USA. Po skończonych studiach pracował artysta w pracowni Owena Mossa Erica, jak również wykładał w Karolinie Północnej na Stanowym Uniwersytecie.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Wrócił na Tajwan w roku 1993 i osiedlił się w Yilan - to miasto leżące na skraju północnym okolicy rolniczej, która oddzielona jest od Tajpej oraz od regionu uprzemysłowionego w części zachodniej wyspy dość wysokimi górami. Poza jedynym wyjątkiem, wszystkie projekty tej pracowni, które zrealizowano w przeciągu więcej niż 20-stu lat, powstawały w Yilan oraz jego bliskiej okolicy. Architekci wrośli bardzo mocno w społeczność lokalną. Uważają, iż architektoniczny projekt daleko wychodzi poza samą konstrukcję budynku oraz nie kończy się z jego wzniesieniem, ponieważ podlega zmianom przez czas swojego funkcjonowania.

Liczne urbanistyczne interwencje i projekty, które pracownia realizowała są bardzo różnorodne:

* budynki publicznej użyteczności
* domy mieszkalne
* parki
* rewitalizacja ulic
* cmentarz
* rowerowe ścieżki
* kładki przeznaczone dla pieszych

Wiele z tych projektów jest niewielkich, biorąc pod uwagę skalę, jak również zainwestowane środki, ale uzyskany jakościowy efekt zazwyczaj jest niezaprzeczalnie dobry.

Sam Sheng-Yuan Huang, gdy opisuje dorobek tej pracowni, porównuje go do przewodzących wiązek w roślinach, które łączą się w system, a podstawową jego funkcją jest by dostarczyć całej roślinie soli mineralnych, wody oraz odżywczych substancji. Podtrzymuje również struktury rośliny. Plan przewodzących wiązek, który opiera się na tej właśnie idei, nie posiada określonej formy z góry. Jednak polega na budowaniu stopniowym, infrastruktury miasta, a także równocześnie proponuje strategię zrównoważonego rozwoju. Rozwój miasta ma zatem tętnić życiem, nie bać się zmian.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl