Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Shawn James & The Shapeshifters - koncert

Shawn James & The Shapeshifters - koncert
 
Dzieciństwo artysty upłynęło w atmosferze charakterystycznej dla południowego Chicago. Każdym atomem swego ciała i całą duszą chłonął muzykę gospel i soul.
gdzie?Klub Studencki Żaczek w Krakowie
Al. 3 Maja 5, 30-063 Kraków
kiedy?12 października 2017 od 19:00

Klub Studencki Żaczek w Krakowie serdecznie zaprasza na koncert, który odbędzie się 12 października, o godzinie 19:00 na scenie przy alei 3 Maja 5 w Krakowie. Gwiazdą wieczoru będzie Shawn James & The Shapeshifters.

Shawn James to artysta, który nie pojawił się nie wiadomo skąd. Korzenie artysty są całkiem oczywiste, a on sam od nich absolutnie się nie odcina. Dzieciństwo artysty upłynęło w atmosferze charakterystycznej dla południowego Chicago. Każdym atomem swego ciała i całą duszą chłonął muzykę gospel i soul. Te gatunki przypadły mu do gustu najmocniej. Wzorów doszukiwał się w postaci Howlina Wolfa, Roberta Johnsona czy Ottisa Readinga. Z tych fascynacji powstał kolaż, który charakteryzuje postać artysty. Blues, folk, soul to rewiry, w których porusza się artysta. Nie boi się łączyć mrocznych oraz radośniejszych odcieni muzycznych, tak charakterystycznych dla terenów i klimatu południa. Całości dopełnia mocny, oryginalny głos, który przez wiele lat zbierał szlify w chórach gospel.

Pierwszy solowy album pojawił się na rynku muzycznym w 2012 roku. Najnowszy - zatytułowany „On the Shoulders of Giants”, trafił do sklepów w pierwszych dnia czerwca 2016 roku. Od początku 2013 roku artysta występuje również ze swoją formacją The Shapeshifters. Muzyka Shawna dotarła już do do miliona odbiorców. Utwory artysty usłyszeć można było między innymi w programach telewizyjnych, które produkują takie stacje telewizyjne jak: NBC, CBS i HBO. Całkiem niedawno, ostatni utwór artysty pojawił się w zapowiedzi, która poprzedzała jedną z najbardziej wyczekiwanych gier na platformie Playstation 4, czyli The Last of Us Part 2. Udało się zanotować aż trzy miliony odtworzeń i to zaledwie przez dwa dni.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Shawn James podczas koncertów ukazuje prawdziwe amerykańskie oblicze „one man show”. To jeden człowiek, jeden - fascynujący głos oraz świetny akompaniament gitar, bębnów, tamburynu. Czy umiecie wyobrazić sobie niewielki, przytulny domek gdzieś na odludziu. A w jego ganku banjo oraz butelka dobrej whiskey - ten pejzaż stanowi kwintesencję muzyki artysty.

The Shapeshifters brytyjska formacja, która gra elektroniczną muzykę znana jest również pod nazwą 'Shape UK'. W skład formacji wchodzi dwóch producentów związanych z wydawcą "Defected Records" oraz DJ: Max Reich oraz Simon Marlin. Intrygujący wokal należy w większości do Kelly Marie Smith, artystki która pochodzi z Wielkiej Brytanii. Grupa wypłynęła na szerokie wody przebojem Lola's Theme - singiel w lipcu osiągnął szczyt zestawienia na brytyjskich listach. Ciekawostka - kawałek został nagrany pierwotnie w instrumentalnej wersji (rok wcześniej). Muzą inspirującą powstanie utworu była Lola - żona Simona. Utwór zyskał również popularność w Holandii. Uplasował się tam na trzynastej pozycji, wśród najchętniej kupowanych singli. Podobna sytuacja miała miejsce także w Australii.

Kolejnym singlem duetu był kawałek Back To Basics, który ukazał się w 2005 roku, w marcu. Tym razem również zdobył wysokie notowania na listach przebojów. Doszedł do dziesiątego miejsca na brytyjskiej liście UK Singles Chart. Rok później na światło dzienne wyszedł trzeci singiel Shapeshifters, noszący tytuł Incredible. Kompozycja doszła do dwunastego miejsca na brytyjskiej liście przebojów. W Holandii było to miejsce dziewiętnaste. A w samej Australii zaledwie sześćdziesiąte drugie. Ważna okazała się data 6 III 2006 roku. To data ukazania się debiutanckiego albumu Shapeshifters, który zyskał tytuł 'Sound Advice'. Ostatni większy przebój zespołu, to wydany 30 lipca - singiel Sensitivity. Singiel nagrany został przy pomocy formacji Chic. Na liście przebojów UK Singles Chart w Wielkiej Brytanii doszedł aż na czterdzieste miejsce.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl