Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

SD # 48 - Of the Wand And the Moon / Grift / By The Spirits

SD # 48 - Of the Wand And the Moon / Grift / By The Spirits
 
Muzyka w projekcie By The Spirits, powstała dzięki inspiracjom jakie zbierano podczas nocnych spacerów tajemniczymi, dolnośląskimi lasami.
gdzie?Klub Alchemia w Krakowie
Estery 5, 31-056 Kraków
kiedy?9 września 2017 od 20:00
za ile?60 zł

:Of The Wand And The Moon:, to projekt duński, który założył Kim Larsen w roku 1998 w regionie Hovedstaden, dokładnie: wyspa Bornholm. To jak brzmi projekt, to efekt inspiracji, jaką Larsen czerpał od prekursorów neo-folk między innymi od Death in June. Tematyką kompozycji, jest pogaństwo, a motyw runiczny jest jednym z tych, które mają największe znaczenie zarówno , jeśli chodzi o muzykę, teksty utworów czy stronę graficzną płyt.

Kim Larsen w roku 2005 założył swoją wytwórnię o nazwie Heiðrunar Myrkrunar, która jest wydawcą jego własnej twórczości, ale nie tylko, wydaje także muzykę zespołów, takich jak: Les Chasseurs De La Nuit oraz Solblot, pochodzącego ze Szwecji. Grift, to szwedzka grupa, która zajmuje się graniem atmosferycznego black metalu. Liderem grupy jest Erik Gärdefors, który to z końcem roku 2016 dokonał zmian w muzyce i przearanżował kawałki zespołu, przyjmując neofolkową konwencję.

By The Spirits: jest jednoosobowym projektem Michała K, który znalazł się na pograniczu darkfolku oraz neofolku. Projekt powstał w pierwszym kwartale roku 2016. Natomiast w połowie roku, ukazał się "self-titled" demo Michała K. Owy materiał wydano również w USA, dzięki wydawnictwu z Minneapolis o nazwie Bezerker Records.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Muzyka w projekcie By The Spirits, powstała dzięki inspiracjom jakie zbierano podczas nocnych spacerów tajemniczymi, dolnośląskimi lasami. Michał K., stawia na minimalizm, jego forma opiera się o gitarę akustyczną i głos. Piosenki są wypełnione mrokiem i gęstą melancholią, a on sam używając niskiego, wibrującego głosu opowiada historię w których dominuje duchowość. W ostatnim kwartale roku 2016 na rynku ukazała się druga część materiału By The Spirits pod tytułem "Branches and Old Bones".

By The Spirits, może się także pochwalić kilkoma koncertami solowymi oraz występami z wielkimi klasykami neofolkowej sceny, takimi jak na przykład: "Of the Wand and the Moon oraz Death in June". Zapraszamy bardzo serdecznie na niezapomniany wieczór do Klubu Alchemia w Krakowie już 9 września o godzinie 20:00.
Cena biletu- 60 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl