Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Scena dla tańca 2017: Europa. Śledztwo

Scena dla tańca 2017: Europa. Śledztwo
 
Publiczność zapraszają trzy artystki do gigantycznego lumpeksu europejskiego, który jest pełny fantazji, tej z drugiej ręki oraz zużytych już marzeń o przyszłości.
gdzie?Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu - Scena Kameralna (Scena Ciśnień)
Marszałka Józefa Piłsudskiego 67, 50-019 Wrocław
kiedy?28 września 2017 od 19:00
za ile?10 zł
organizatorTeatr Muzyczny Capitol

Już 28 września 2017 roku na Scenie Ciśnień będziemy gościć spektakl, którego organizatorem jest Teatr Muzyczny Capitol. Przedstawienie, pod tytułem: "Europa. Śledztwo" zostało zrealizowane współpracując z Instytutem Tańca i Muzyki w granicach programu, pod nazwą: "Scena dla tańca rok 2017". Przedstawienie potrwa pięćdziesiąt minut, bez żadnych przerw.

W Polsce znajduje się jakieś dwadzieścia cztery tysiące sklepów z ciuchami z drugiej ręki. W Europie zaś sto dwadzieścia tysięcy odzieżowych firm. Natomiast na świecie znajduje się cztery miliony par rąk, które szyją ubrania - Bangladesz.

Publiczność zapraszają trzy artystki do gigantycznego lumpeksu europejskiego, który jest pełny fantazji, tej z drugiej ręki oraz zużytych już marzeń o przyszłości. Kolaż improwizacji, a także sieć niewidzialnych i widocznych połączeń, starają się zbadać relacje pomiędzy tym co jest globalne, odległe oraz o tym, co bardziej osobiste. Prowadzą także śledztwo performatywne dotyczące przyszłości kontynentu europejskiego. Ile może kosztować działanie wspólne? Jak to się stało, że partner stać się mógł przeszkodą? Kiedy zamieniły się wartości w różne obsesje?

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Jest to także przedstawienie o pracy artystów - materialności oraz cenie. Artystki publiczność starają się wezwać do tablicy, zapytują o relacje pomiędzy tancerzem a widzem, działającym obserwatorem i podmiotem. Spektakl o konsekwencjach nieprzewidzianych pracy wspólnej, działania kolektywnego, w którym co dawać powinno uczucie bezpieczeństwa - jednak okazuje się formą kolejną opresji, zaś to, co powinno straszyć - w rezultacie śmieszy nas.

Choreografią zajęli się: Magda Jędra, Iza Szostak, Weronika Pelczyńska; Dramaturgią: Agata Szczęśniak; Scenografią zaś: Mariusz Krawczyk i Wojciech Pustoła; Reżyseria świateł należy do: Karoliny Gębskiej, a realizacja świateł do Michała Głaszczoka; Produkcją natomiast zajęła się Warszawa//Komuna. W przedstawieniu wykorzystano dane, pochodzące z raportów organizacji War on Want oraz Monitor Resource Centre Asia.

Projekt jest dofinansowany środkami pochodzącymi od Ministra Kultury oraz Dziedzictwa Narodowego, a także Urzędu M.St. stolicy, przy równoczesnym wsparciu Centrum w Ruchu, Fundacji Burdąg, Wawer - Urzędu Dzielnicy Miasta Stołecznego Warszawa.

Realizowany projekt we współpracy z Muzycznym Instytutem oraz Tańca w granicach programu, zwanego Scena dla tańca rok 2017.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl