Sara Tavares koncert
Od tego momentu życie Sary Tavares wywróciło się do góry nogami. Właściwie, trasy koncertowe nie kończą się, a ona podróżuje po całym świecie wykonując swe jasne, zmysłowe piosenki.
Gdzie?
Stary Maneż
Juliusza Słowackiego 23, 80-257 Gdańsk
Kiedy?
19 kwietnia 2018 od 19:00
Za ile?
120 zł

Sara Tavares to właścicielka jednego z najbardziej charakterystycznych wokali w całej luzofońskiej muzyce. W każdy dzień pozbawiony słońca jej głos czyni cuda. Wokal Sary Tavares jest niczym smużka słonecznej poświaty. Na corocznych albumach „siestowych” muzyka Sary pojawia się niezwykle często. Niedawno okazało się, że zdystansowała nawet Richarda Bonę!

Wokalistka Sara Tavares urodziła się 1 lutego w Lizbonie, w 1987 roku. Pochodzi z rodziny imigrantów, którzy przyjechali do Portugalii z Republiki Zielonego Przylądka. Niestety, rodzice szybko rozwiedli się i porzucili córkę. Wychowaniem dziewczynki zajęła się stateczna Portugalka. Sara Tavares od najmłodszych lat przejawiała talent muzyczny i wygrała mnóstwo konkursów. Przełomowy okazał się Konkurs Piosenki z 1994 roku, organizowany przez Portugalską Telewizję. Wygrana w tym konkursie otwarła jej drzwi do Festiwalu Eurowizji. Pojawiła się także szansa na nagranie autorskiego albumu. Pierwsza pojawiła się EP-ka z utworem Chamar a Musica. Kolejna płyta to album z 1999 roku zatytułowany "Mi Ma Bo", który powstał pod egidą Lokua Kanza. Z rewirów muzyki gospel oraz R&B artystka przeniosła się w klimaty muzyki pop, następnie dała się ponieść wpływom afrykańskim oraz portugalskim, które tak szczelnie wypełniają Lizbonę.

W roku 2000 artystka zdobyła nominację do Złotego Globu (to portugalska nagroda, która tylko nazwą przypomina hollywoodzką nagrodę). Muzyczne Globy w Portugalii nagrodziły ją statuetką zarezerwowaną dla Najwybitniejszych Wokalistek Portugalii. Kolejna płyta artystki - album Balance z 1996 roku został niemal w całości napisany i wyprodukowany prze Sarę Taveres. Album przyniósł jej rozgłos i popularność. Sławę ugruntował występ w BBC, podczas programu Joolsa Hollanda zatytułowanym "Later..." Od tego momentu życie Sary Tavares wywróciło się do góry nogami. Właściwie, trasy koncertowe nie kończą się, a ona podróżuje po całym świecie wykonując swe jasne, zmysłowe piosenki. Sara śpiewa po portugalsku oraz w Kriolo dialekcie kabowerdyjskim.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Płyta artystki Xinti ukazała się w roku 2009, a fani siestowych brzmień musieli wykazać się ogromną cierpliwością. Na kolejna płytę przyszło im bowiem poczekać... Pojawiła się wpół klubowa, stale zmysłowa oraz egzotyczna płyta zatytułowana Fitxadu. Preludium stanowił rozkosznie porywający singiel o tytule Coisas Bunitas. Wysłuchać go można było na ostatniej płycie siestowej, która ukazała się przed siedmioma laty. Płyta Sary Tavares zapowiedziana została na ubiegły rok. Niestety w ostatniej chwili plany uległy zmianie. Pozostanie nam tylko zapomnieć o tym nieszczęśliwym czasie i otworzyć przed Sarą Tavares stęsknione siestowe serce i duszę.

Najbliższa okazja pojawia się w Gdańsku. Serdecznie zapraszamy na koncert w Starym Maneżu. Sara Tavares pojawi się na scenie przy ulicy Juliusza Słowackiego 23 już 19 kwietnia. Serdecznie zapraszamy! Początek koncertu o godzinie 19:00!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl