Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Rozstaje – wernisaż wystawy Janusza Rosikonia

Rozstaje – wernisaż wystawy Janusza Rosikonia
 
Od debiutu artysty minęło już pół wieku. Przez ten czas świat bardzo się zmienił. Jest nie do poznania, jeśli spojrzeć na niego z perspektywy politycznej, technologicznej czy cywilizacyjnej.
gdzie?Ośrodek Pamięć i Przyszłość Centrum Historii Zajezdnia
Grabiszyńska 184, 53-235 Wrocław
kiedy?6 września 2017 od 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorOśrodek Pamięć i Przyszłość

Momenty historyczne, jak słynne gesty Willy’ego Brandta oraz Teda Kennediego, szarość PRL-u przeplatana pierwszymi wizytami papieskimi... Wszystkie te wspomnienia uchwycone zostały przez pierwsze czarno-białe fotografie Janusza Rosikonia. Serdecznie zapraszamy do Ośrodka Pamięci i Przyszłości Centrum Historii Zajezdnia, gdzie na 6 września zaplanowano wernisaż wystawy zatytułowanej „Rozstaje”. Wystawa stanowi podsumowanie 50-letniego dorobku artystycznego znanego i cenionego fotografika.

Od debiutu artysty minęło już pół wieku. Przez ten czas świat bardzo się zmienił. Jest nie do poznania, jeśli spojrzeć na niego z perspektywy politycznej, technologicznej czy cywilizacyjnej. Proces zmian zyskał fotograficzną dokumentację Janusza Rosikonia. Materiał zbierany był podczas nieustannych podróży po świecie i samej Polsce. Janusz Rosikoń początkowo pracował dla rożnych czasopism. Aktualnie związany jest z wydawnictwem Rosikon Press, które właśnie teraz celebruje jubileusz 25-lecia.

Tytuł wystawy "Rozstaje" nie jest przypadkowy. Nawiązuje do konieczności i trudu podejmowania częstych wyborów. W takiej sytuacji jest każdy z nas. Spośród różnych dróg musi wybierać także sam artysta-fotograf i to przez całą swoją drogę zawodową. Konieczność dokonywania wyborów i imperatyw podejmowania decyzji widoczne są w ekspozycji, gdzie Janusz Rosikoń prezentuje różne sposoby docierania do celu. Niezmienna jest tylko prawda, ona przyświeca każdej decyzji i staje się drogowskazem na drodze życiowych dylematów. Janusz Rosikoń przede wszystkim stara się uchwycić i zamknąć w kadrze prawdę, która choć niezachwiana często chowa się pod maską codziennej walki o przetrwanie.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Wystawa prezentowana w galerii przy ulicy Grabiszyńskiej 184 we Wrocławiu to retrospektywne ujęcie punktu widzenia Janusza Rosikonia. To z pewnością ważne wydarzenie nie tylko w środowiskach fotografii polskiej, lecz również na arenie polskiej kultury, którą artysta wzbogacił i naznaczył swoim niebagatelnym wkładem – autorskimi książkami, zdjęciami i wystawami.

Wernisaż rozpocznie się o godzinie 18:00, wystawa prac Janusza Rosikonia dostępna będzie dla zwiedzających aż do 20 września. Wstęp na wystawę jest wolny. Serdecznie zapraszamy do Ośrodka Pamięci i Przyszłości Zajezdnia - Centrum Historii.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl