Równoleżnik Zero 2018 - festiwal

Równoleżnik Zero 2018 - festiwal
W role gości specjalnych wcielą się w tym roku podróżnicy eksplorujący Afrykę i przemierzający jej tereny własnymi ścieżkami.
Gdzie?
Mediateka - Miejska Biblioteka Publiczna Wrocław Filia nr 58
Pl. Teatralny 5, 50-051 Wrocław
Kiedy?
5 kwietnia 2018 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Mediateka

Mediateka - Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie poświęcone podróżowaniu. Pamiętajmy, że podróżowanie przypomina otwieranie nowych książek. Przekonywać nas do tej myśli będą wrocławska Miejska Biblioteka Publiczna z siedzibą przy placu Teatralnym oraz Biblioteka Turystyczna z ulicy Szewskiej 78. Tym razem obrano kierunek: Afryka! W dniach piątego, szóstego i siódmego kwietnia pojawia się szansa na zwiedzenie gorącego kontynentu. Przewodnikami będą przyjaciele Bibliotek, którzy znają Afrykę dość dobrze i podczas spotkania chętnie podzielą się wiedzą i wrażeniami. Zatem, zapraszamy do towarzyszenia w podroży po niezwykłych terenach, krajach, gdzie piramidy, diamenty i rozgrzane słońcem piaski to stały element krajobrazu. Podążać będziemy za niecodziennymi przewodnikami, słoniami. Zapraszamy do wspólnej podróży!

W role gości specjalnych wcielą się w tym roku podróżnicy eksplorujący Afrykę i przemierzający jej tereny własnymi ścieżkami. Mowa o Tomaszu Michniewiczu oraz Robercie Gondku, który przygotował opowieść o zdobywaniu najwyższych, majestatycznych szczytów Afryki. Przyjaciele Równoleżnika Zero mogą, jak zawsze, liczyć na dobrą zabawę i mnóstwo przygód. Dla tych wszystkich, którzy przybywają po raz pierwszy mamy gwarancję prawdziwego szaleństwa i mocy wrażeń. Na wszystkich czeka ta sama atrakcja: dni wypełnione zdjęciami i opowieściami, muzyką i filmem. Wszystko splecione motywem przewodnim - rozgrzaną słońcem Afryką. Organizatorzy przygotowali prelekcje dotyczące wypraw, strojów, obyczajów, jedzenia oraz ważkich tematów: bezpieczeństwo, edukacja, migracja.

Na festiwalowe spotkania zaproszeni zostali także najmłodsi globtroterzy. Organizatorzy zapraszają maluchy wraz z rodzinami. Tradycyjnie, sobota okrzyknięta została Dniem Rodzinnym. Na gości czekają gry, warsztaty, zabawy familijne. Wszystko kręcić się będzie wokół hasła „kierunek Afryka”. Zachęcamy do tropienia z Ozobotem afrykańskich zwierząt, wykonania afrykańskiej maski, można także wziąć udział w safari dźwiękowym. Aktywistom organizatorzy oferują miejską grę rodzinną zatytułowaną „Indiana Jones i afrykański amulet”. Do zobaczenia w Mediatece i Bibliotece Turystycznej! Ahoj, przygodo!

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl