Rome: Hall of Thatch koncert
Wraz z dojrzałością, którą przynosiły kolejne wydania koncept twórczości ewoluował w kierunku muzycznej "poezji tęsknoty", która początek ma w mrocznym i melancholijnym poczuciu wykorzenienia.
Gdzie?
Klub Studencki Żaczek w Krakowie
Al. 3 Maja 5, 30-063 Kraków
Kiedy?
15 marca 2018 od 18:00
Za ile?
65 zł

Jerome Router to muzyk związany z Luxemburgiem. Artysta założył zespół ROME. Nazwa formacji ma uzasadnienie w imieniu artysty. Grupa tworzy od 2005 roku. Mają w dorobku sporo dobrego materiału. Albumy, które wyszły spod pióra Jeromego mocno zaznaczyły swą obecność na rynku wydawniczym. Rzec można, że zatrząsnęły światem folku oraz post-industrial. Nastrój muzyczny oraz liryczna warstwa tekstowa mają wyjątkowe oblicze. Łączą w sobie kunszt aranżowania melodii, poetyckie i subtelne frazy, a także wyraźne nawiązania i inspiracje z tradycyjnych pieśni ludowych, dark ambientu, apocalyptic folk popu, akustycznego rocka, martial industrial oraz cold wave'u.

Rome to czysty kolaż awangardowych aranżacji i brzmień. Wraz z dojrzałością, którą przynosiły kolejne wydania koncept twórczości ewoluował w kierunku muzycznej "poezji tęsknoty", która początek ma w mrocznym i melancholijnym poczuciu wykorzenienia. "Poezja tęsknoty" zwraca uwagę na problem samotności we współczesnym, hałaśliwym i przepełnionym bodźcami świecie. Galeria postaci wyłaniająca się z tekstów Rome to portrety bezwiednych buntowników Camusa, którzy dotknięci współczesnymi zawirowaniami XX wieku walczą z wygnaniem, prześladowaniami, pogardą i brakiem zrozumienia.

Muzyka ROME szuka inspiracji w tradycji bardów. Można doszukać się podobieństw do twórczości Jacques Brela czy Leo Ferre'go. Chociaż wyraźnie widać i słuchać, że artysta wzbogaca brzmienia o nieco mroczniejsze akcenty, często związane z (post)industrialną kulturą. W warstwie tekstowej odnaleźć można wątki i inspiracje czerpiące z dzieł literatury światowej (od Geneta aż do Camusa). Techniki słownego kolażu, które stosuje Jerome pozwalają mu wykreować niezwykły intertekstualny most miedzy strefą dźwięku, a strefą słowa. Kontakt z muzyką Rome to szczególne doświadczenie. Na jego rangę mają wpływ: liryczny urok kompozycji, głębia interpretacyjna, niebanalne aranżacje. Zaledwie miesiąc temu artysta wydał nową płytę zatytułowaną "Hall of Thatch". Wydarzenie w Klubie Studenckim Żaczek promuje nowe wydawnictwo Jerome'go.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Serdecznie zapraszamy do Klubu Studenckiego Żaczek w Krakowie. Na scenie przy alei 3 Maja 5, 15 marca, o godzinie 18:00 pojawi się niezwykły artysta Jerome Router, z formacją Rome.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl