Romantic Fellas na Dzień Kobiet
Grupa powstała w roku 2015, a jej inicjatorem był Ignacy Matuszewski, krakowski producent, pianista i kompozytor.
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
8 marca 2019 od 21:00
Za ile?
20 zł

Wspomnienia pokolenia reprezentującego lata 80-te i 90-te dominuje magnetowid, gry video oraz Whitney Houston, której słuchaliśmy na kasetach w Polonezie naszych rodziców. Grupa chłopców z Krakowa w swojej pamięci zachowała wspomnienia czasów w których sie wychowywali, patynę swojego dzieciństwa, dlatego też z wielką radością sięgają w swej twórczości do niej, jednocześnie pamiętają o tym jakie dobrodziejstwa technologiczne daje współczesny świat. Ich muzyka to tęsknota za dawnymi, odważnymi kompozycjami sprzed kilkudzisięciu lat, którą wyrażają czytelnym dla wielu odbiorców językiem. Melodie dysonują z tematyką miłosną, brzmienie odbiega jednak od czułości czy wdzięku. Dają taki przekaz, jakiego typowy słuchacz pragnie, a jednocześnie są też wszystkim tym, czego jeszcze słuchać nie miał okazji usłyszeć. Nie brakuje im romantyzmu, pomimo iż to duzi chłopcy. Krótko mówiąc: Romantic Fellas.

Grupa powstała w roku 2015, a jej inicjatorem był Ignacy Matuszewski, krakowski producent, pianista i kompozytor. Pasjonat syntezatorów analogowych, notoryczny zbieracz sprzętów, co zdefiniowało Romantic Fellas i ich brzmienie, nadając ich kompozycjom charakter niepowtarzalny z domieszką sarkazmu. Głos zespołu to Kuba Bugała, wokalista z Krakowa , songwriter, który ukazał się fanom z zupełnie innej strony, bo wcześniej przyzwyczajeni byli oni do Further Away. W niedługim czasie do Ignacego i Kuby dołączył gitarzysta Jacek Długosz, który wcześniej współpracował z Adrianem Agathą, Utleyem czy Beatą Banasik. Dołączył także basista i producent Justyn Małodobry, założyciel grup Lennox Row oraz Astral Ballon, część kwartetu Stanisław Słowiński Quartet oraz Gadabit i perkusista Michał Pamuła, niegdyś członek zespołów Soflow, Balkanscream czy TAU.

Grupa Romantic Fellas swój debiut miała 23.09.2015 r, zapowiadając płytę, która kilka miesięcy później ukazała się na rynku muzycznym. Dostępność albumu możemy odnotować w serwisach TIDAL, Deezer, Spotify, iTunes czy na platformie YouTube. Utwór pod tytułem "Crazy Love" został utworem dnia w Trójce.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Romantic Fellas pochwalić się mogą także nagrodą GRAND PRIX, którą w roku 2016 podczas Festiwalu Młodych Talentów. Dodatkowo Brand New Anthem ogłosił ich jako drugi, najlepiej zapowiadający się zespół 2017 roku. Sukcesy jakie odnieśli, dały owoce w postaci współpracy z KAYAX- wytwórnią muzyczną. Artyści o tym sukcesie swoją publiczność poinformowali w trakcie koncertu Enea Spring Break 2017.

Rok 2018 to kolejny rok w którym zespół odnotował sukces, ukazała się bowiem ich EP-ka pod tytułem "Romantic Hotel", która zawiera 4 kawałki do których inspiracją była muzyka z windy. Brzmienia materiału łączą nisko jakościową teksturę z wyrafinowanymi i bardziej nowoczesnymi partiami, co jest zwiastunem nowego wydawnictwa.

Zapraszamy serdecznie już 8 marca 2019 roku do Teatru Boto w Sopocie o godzinie 21.00. Cena biletu 20 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl