Rogucki Solo - koncert
Jest to zapis poszukiwań artystycznych twórcy, który balansuje na granicy sztuki teatralnej, muzyki rockowej oraz medialnego mainstreamu.
Gdzie?
Bunkier Club
Olejarna 3, 80-843 Gdańsk
Kiedy?
11 marca 2018 od 20:00

Fanom muzyki Piotr Rogucki jest znany jako wokalista formacji rockowej, o nazwie: COMA, a także jako solowy wykonawca. W swych scenicznych wcieleniach łączy elementy poezji, teatru, jak również rocka. Artysta zdobył liczne nagrody na festiwalach artystycznej piosenki, między innymi: Drugą nagrodę na Festiwalu Studenckiej Piosenki, Kraków, rok 2002, na Festiwalu Aktorskiej Piosenki otrzymał Grand Prix, Wrocław, rok 2004, na Festiwalu Zamkowe Spotkania otrzymał również Grand Prix, Olsztyn, rok 2004.

Zdobył także Fryderyki w roku 2004, 06, 09 oraz 2011 za najlepszy rockowy album. Poza tym otrzymał Fryderyka jako wokalista roku 2011. To też laureat nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego. Juror w aż trzech edycjach Must Be The Music (produkcji telewizji Polsat).

Jego solowe albumy: "Loki - Wizja Dźwięku", rok 2011, to album koncept, który opowiada historię opierającą się na dramacie, pt.: "Baal" Bertolda Brechta. "95-2003", z roku 2012, to z kolei zbiór juwenaliów w aranżacjach nowoczesnych. "J. P. Śliwa”, z roku 2015, to album-koncept, który składa się z 3 komponentów artystycznych: płyty z piosenkami, dramatycznego tekstu i grafik, które maja na celu uzupełnić przekaz oraz wymowę wydawnictwa. Jest to zapis poszukiwań artystycznych twórcy, który balansuje na granicy sztuki teatralnej, muzyki rockowej oraz medialnego mainstreamu.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Teraz Piotr Rogucki prowadzi przygotowania do koncertowej trasy, noszącej tytuł: "Rogucki solo". Zaprezentuje, podczas jej trwania, repertuar ze swych solowych płyt, ale w całkiem nowych aranżach. Zatem na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 11-go marca 2018 roku, do gdańskiego Bunkier Clubu, znajdującego się przy ulicy Olejarnej 3. Wydarzenie zaczynamy o godzinie 20:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl