Robert Romanowicz: Szajka Bałałajka
Postaci, które kreuje Romanowicz są charakterne oraz wesołe i zabiorą Was do swojego bajkowego świata.
Gdzie?
Galeria Komiksu i Ilustracji oraz Czytelnia Komiksu "Tymczasem"
Pl. Świętojański 1, 54-076 Wrocław
Kiedy?
30 listopada 2018 od 19:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Centrum Kultury "Zamek" we Wrocławiu

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wystawę, na której artysta postara się przedstawić, w jak najlepszy sposób, całą szajkę stworów, stworzonych na potrzeby książkowej ilustracji, ale nie tylko. Postaci, które kreuje Romanowicz są charakterne oraz wesołe i zabiorą Was do swojego bajkowego świata. Artysta zaprezentuje swą twórczość na papierze, płótnie, a także na innych materiałach, które udało mu się zdobyć na giełdach staroci. Zatem jako materiału użył on, na przykład: starych drzwi, okiennych ram, czy odrapanych desek. Ukaże szereg instalacji miniaturowych, które bardzo pieczołowicie oraz w całości tworzy samodzielnie, jak również odsłania swój twórczy warsztat prezentując wiele szkiców. Jest to wystawa przeznaczona dla dorosłych, a także dla dzieci.

Robert Romanowicz jest z wykształcenia architektem, z doświadczeniem wieloletnim. Zamieszkuje on miasto Wrocław, a tam zajmuje go głównie malarstwo, książkowa ilustracja i scenografia. Właśnie architektura ukształtowała spojrzenie graficzne artysty na sztukę. Malarstwo Romanowicza to wynik wieloletnich poszukiwań, stosowania różnorakich metod ekspresji, czy eksperymentów z mediami. To wszystko składa się na dzisiejszy dorobek i pozwala mu osiągać niepowtarzalny styl oraz stać się rozpoznawalnym artystą.

To twórca wszechstronny, ponieważ tworzy, między innymi: ilustracje prasowe, instalacje, plakaty teatralne, tunnel book oraz pop-up booki, czy też fotografuje. Jego prace już od wielu lat są w zbiorach kolekcjonerów z najróżniejszych stron świata.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Zapraszamy Państwa zatem bardzo serdecznie na wernisaż wystawy, który odbędzie się już 30-go listopada 2018 roku, we wrocławskiej Galerii Komiksu i Ilustracji oraz Czytelni Komiksu "Tymczasem", znajdującej się przy Placu Świętojańskim 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 i jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl