Ørganek / Organek koncert
Grupa do dnia dzisiejszego ma na swoim koncie kilkaset odegranych koncertów zarówno w kraju, jak i poza nim.
Gdzie?
Opera Leśna
Moniuszki St. 12, 81-829 Sopot
Kiedy?
2 czerwca 2019 od 21:00
Za ile?
50 zł

Zespół Ørganek powstał w roku 2013. Inicjatorem powstania grupy był jej lider, muzyk, kompozytor, autor tekstów oraz opowiadań- Tomasz Organek. Muzyk ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród między innymi nagrodę Mateusza Trójki, Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia imienia Grzegorza Ciechowskiego, Nagrodę Marszałka woj. Kujawsko- Pomorskiego. Organek jest także Honorowym Ambasadorem Uniwersytetu imienia Mikołaja Kopernika, posiada także własną Katarzynkę zdobiącą Piernikową Aleję Gwiazd.

Na dzień dzisiejszy zespół ma na swoim koncie dwa długogrające krążki, które zostały bardzo dobrze przyjęte zarówno przez krytyków, jak i przez publiczność. Pierwsza pod tytułem "Głupi" z roku 2014, która to została nominowana w roku 2015 do nagrody Fryderyka- kategoria "Album Roku Rock". Natomiast druga płyta z roku 2016 nosi tytuł "Czarna Madonna"- Fryderyki 2017, kategoria "Album Roku Rock" i "Piosenka Roku". Obie płyty pokryły się platyną.

W latach 2016-2017 grupa Organek była trzonem niepowtarzalnego Męskiego Grania, jest także współautorem dwóch koncertowych albumów MGO, te także osiągnęły status platynowych. Funkcję dyrektora muzycznego w obu edycjach pełnił Tomasz Organek.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Grupa do dnia dzisiejszego ma na swoim koncie kilkaset odegranych koncertów zarówno w kraju, jak i poza nim. Grali na Litwie, we Francji, w Anglii, w Szkocji, Irlandii, Szwajcarii i Bułgarii, gdzie cieszyli się wielkim zainteresowaniem fanów, a także wielomilionowymi odsłonami teledysków. Piosenki Organka można znaleźć na szczytach list przebojów rozgłośni radiowych w Polsce. ØRGANEK to także stały bywalec na największych polskich festiwalach, grał między innymi na Festiwalu Woodstock, podczas Jarocin Festival, Festival Open'er , Orange Festival, nie zabrakło go także na Męskiem Graniu, które współtworzył czy na Europejskim Stadionie Kultury, Green Festivalu czy CJG Festiwal oraz na wielu innych festiwalowych scenach.

Zapraszamy państwa bardzo serdecznie już 2 czerwca 2019 roku do Opery Leśnej w Sopocie o godzinie 21.00! Cena biletu: 50 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl