Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Ørganek - koncert

Ørganek - koncert
 
Formacja ØRGANEK powstała w roku 2013 z inicjatywy lidera oraz autora tekstów, muzyki oraz opowiadań - Tomasza Organka.
gdzie?Stocznia Klub B90
Doki 1, 80-958 Gdańsk
kiedy?2 marca 2019 od 19:00
za ile?60 zł

Formacja ØRGANEK powstała w roku 2013 z inicjatywy lidera oraz autora tekstów, muzyki oraz opowiadań - Tomasza Organka. To laureat licznych prestiżowych nagród, jak między innymi: Mateusza Trójki, Artystycznej Nagrody Miasta Torunia imienia Grzegorza Ciechowskiego, czy Nagrody od Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Zatem Tomasz Organek jest także Ambasadorem Honorowym na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika i posiada własną Katarzynkę W Alei Piernikowej Gwiazd. Do tego czasu formacja wydała dwa albumy długogrające: "Głupi", z roku 2014, który zdobył nominację do Nagrody Fryderyka 2015 roku, kategoria: Album Roku Rock i "Czarna Madonna", z roku 2016 - również Fryderyki 2017, kategoria: Album Roku Rock i Piosenka Roku. Te płyty zyskały status platyny. Przez 2 lata od 2016 do 2018 grupa była członem Orkiestry Męskiego Grania oraz jest współautorem 2-óch albumów koncertowych MGO (również pokrytych platyną). Muzycznym dyrektorem obu edycji jest właśnie Tomasz Organek.

Formacja zagrała do obecnej chwili kilkaset koncertów w naszym kraju, a także a granicą, na przykład w: Anglii, na Litwie, we Francji, Szkocji, Irlandii, Szwajcarii, czy też Bułgarii. Wszędzie cieszyli się wielkim zainteresowaniem, jak również wielomilionową oglądalnością swych teledysków. Jego utwory zajmują miejsca czołowe na listach przebojów w polskich rozgłośniach radiowych. Organek jest także stałym bywalcem wielkich festiwali polskich, jak między innymi: Woodstock Festival, Opener Festival, Jarocin Festival, Orange Festival, Europejski Stadion Kultury, Męskie Granie, CJG Festiwal, czy Green Festival, a także wiele innych.

Na Jesieni, 2019 roku, formacja ØRGANEK ma zamiar wydać suplement do albumu, pod tytułem: "Czarna Madonna", który będzie zawierać wszystkie utwory, które kojarzą się z działalnością artysty, co równocześnie będzie można potraktować jako podsumowanie działań trwających pięć lat, a także wstęp do całkiem nowego etapu, który formacja pragnie zacząć nową płytą zaplanowaną na jesień.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 2-go marca 2019 roku, do gdańskiej Stoczni Klubu B 90, znajdującego się przy ulicy Doki 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 60 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl