Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Ørganek- koncert

Ørganek- koncert
 
Nowa płyta jest poniekąd kontynuacją debiutanckiej płyty "Głupi", ale ponad to jest wielkim krokiem do przodu.
gdzie?Stary Maneż
Juliusza Słowackiego 23, 80-257 Gdańsk
kiedy?18 listopada 2017 od 20:00
za ile?49 zł

Formacja o nazwie Ørganek, istnieje od roku 2013. Inicjatorem jej założenia był Tomasz Organek, lider. Początkowo formacja nosiła nazwę Power Trio. Już w roku 2014 do basisty Adama Staszewskiego i perkusisty Roberta Markiewicza dołączył także Tomek Lewandowski- klawiszowiec. Debiutancka płyta pod tytułem "Głupi", ukazała się na rynku muzycznym w roku 2014 i zaprowadziła zespół na czołowe pozycje w rozgłośniach radiowych i listach przebojów. Dodatkowo zdobyli wiele nagród i wyróżnień, a wśród nich Mateusz Trójki w roku 2014, Szczota Ofensywy w roku 2014 a także Nagroda imienia Grzegorza Ciechowskiego w roku 2014 i bardzo ważne wyróżnienie jakim było nominowanie formacji do "Fryderyków" 2015.

Na przełomie od 2014 roku do 2016 formacja koncertowała ponad 200 razy, zarówno w kraju jak i poza nim. Tym samem kwartet doczekał się dość wymagającej i świadomej publiczności, a ich płyta pod tytułem "Głupi", pokryła się platyną. W 2016 roku Tomasz Organek, pełniący funkcję lidera został zaproszony, by pełnić funkcje jako dyrektor muzyczny Orkiestry Męskie Granie 2016. Na chwilę obecną kwartet w trakcie koncertowania na żywo, swojej publiczności prezentuje drugi album, jakim jest "Czarna Madonna". Nowa płyta jest poniekąd kontynuacją debiutanckiej płyty "Głupi", ale ponad to jest wielkim krokiem do przodu. ØRGANEK już kolejny raz bierze się za cytowanie gatunków, konwencji i klisz, które były materiałem budującym XX-wieczną muzykę, a także mających wpływ na rozwój zachodniej popkultury z której swoją drogą wyrastała.

W tym przypadku wszystko ma bardziej nowocześniejsze brzmienie za sprawą złożonej produkcji i współczesnemu odniesieniu do stylistyk, które są od siebie bardzo odległe, mowa tu o country czy stylistyce punkowej. Jeżeli chodzi o tekst, ØRGANEK dotyka swojej głębokiej wrażliwości, a dowodem na to może być już sam tytułowy kawałek z nowego krążka zespołu. Na koncertach spotykamy ogromną publiczność, która przybywa, bo przyciąga ich tam mroczny charakter widowiska, niczym nieskrępowany i mocno ekspresyjny. Tuż po albumie "Głupi", do kolejnych spotkań zaprasza płyta "Czarna Mamba".

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

A my zapraszamy Państwa już 18 listopada 2017 roku o godzinie 20:00 do Gdańska do Starego Maneżu. Cena biletu 49 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl