Retrospective - Starsabout - Melanie Mau & Martin Schnella

Retrospective - Starsabout - Melanie Mau & Martin Schnella
Zespół wypracował swój własny i charakterystyczny styl, który jest wariacją na temat rozumianego bardzo szeroko rocka progresywnego, mocnych metalowych dźwięków i art rocka.
Gdzie?
Wydział Remontowy
Pl. Solidarności 1, 80-958 Gdańsk
Kiedy?
26 września 2019 od 19:00
Za ile?
30 zł

"Latent Avidity" to tytuł nowego albumu Retrospective. Zespół we wrześniu wyrusza w koncertową trasę, która promuje nowe wydawnictwo. Będzie im towarzyszyć pełen emocji, nostalgiczny Starsabout i zbierający wspaniałe wręcz recenzje na terenie całej Europy, akustyczny duet Melanie Mau oraz Martin Schnella.

Retrospective jest formacją działającą na muzycznym rynku już od dziesięciu lat. Zespół wypracował swój własny i charakterystyczny styl, który jest wariacją na temat rozumianego bardzo szeroko rocka progresywnego, mocnych metalowych dźwięków i art rocka. Grupa jednak nie zamyka się w jednej tylko stylistyce, potrafi wykreować muzyczne klimatyczne pejzaże wypełnione, po same brzegi emocjami, a także zaskakiwać słuchaczy rockowym, ostrzejszym brzmieniem. Najnowsza płyta, pod tytułem: "Latent Avidity" to świetny przykład podróży po różnorakich muzycznych stylach przy równoczesnym zachowaniu art-rockowej melodyjności ich kompozycji.

Formacja Retrospective zaserwuje Państwu na swych koncertach show jakże energetyczne, które z całą pewnością porwie Państwa, a w szczególności sympatyków progresywnego rocka, podobnego Riverside, Anathemy, czy Porcupine Tree. Mocny i drapieżny wokal Jakuba Roszaka, wspiera kontrastujący z nim jakże delikatny wokal Beaty Łagody. Tworzy to razem wyjątkowy na wskroś duet, jaki stał się rozpoznawczym elementem grupy. Muzykę zaś napędza sekcja dynamiczna, natomiast mocy rockowej dostarczają dwie wspaniale ze sobą współpracujące gitary.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

"Dream sounds" i Starsabout to nostalgiczne, przepełnione emocjami utwory, które swobodnie balansują na granicy alternatywnego rocka i progresywnymi, a także post-rockowymi odniesieniami. Ich debiut przypadł przed trzema laty, rozmarzoną i odrealnioną płytą, pod tytułem: "Halflights", jaka spotkała się ze świetnym przyjęciem publiczności, jak również niezależnego muzycznego środowiska. W roku 2017, w czerwcu otworzyli doceniony w kraju sam Halfway Festiwal. Pod koniec roku 2017 dzięki nakładowi labelu niemieckiego Progressive Promotion Records, ukazała się druga płyta zespołu, pod tytułem: "Longing For Home". Właśnie dzięki temu albumowi o formacji coraz częściej pisuje się poza granicami Polski. Natomiast od końca roku 2018 zespół już w charakterze kwintetu -pracuje nieprzerwanie nad nowymi piosenkami. Główną istotą brzmienia zespołu jest połączenie linii melodycznych marzycielskich z jakże charakterystycznym emocjonalnym oraz nostalgicznym brzmieniem gitar, które słuchaczy otulają wieczorną, delikatną mgiełką.

Melanie Mau and Martin Schnella - ich historia rozpoczęła się od coveru piosenki „Miracles Out Of Nowhere” (Kansas). Melanie Mau oraz Martin Schnella, który pochodzi z przepięknych gór Harz, znajdujących się w Niemczech, jakże oddani muzyce, swą pasję do wspólnych występów odkryli, a ta piosenka stała się punktem wyjścia. Przearanżowali zatem na swój własny i niepowtarzalny styl utwory z różnych gatunków, żeby nadać tym melodiom nowego i świeżego spojrzenia. Ale będąc pasjonatami twórczymi od nowych dźwięków, Martin i Melanie pracują konsekwentnie także nad swymi własnymi kompozycjami. Muzyka duetu stylistycznie jest mieszaniną ludowej rockowej muzyki oraz zawiera wpływy progresywnego rocka. Brzmienie duetu pomimo, iż często opiera się jedynie na akustycznej gitarze oraz na wokalach jest absolutnie czymś wyjątkowym, bo każda z piosenek jest prawdziwym „Gray Matter”. The Police, Peter Gabriel, czy Iron Maiden - ich coverów możecie Państwo się spodziewać podczas koncertów zespołu. Ale to nie będą zwyczajne covery, tylko bardzo oryginalne aranże, za które są oni doceniani na terenie całego kontynentu europejskiego.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 26-go września 2019 roku, do gdańskiego Wydziału Remontowego, znajdującego się przy Placu Solidarności 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 30 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl