Renata Przemyk śpiewa piosenki Leonarda Cohena - koncert

Renata Przemyk śpiewa piosenki Leonarda Cohena - koncert
Kanadyjski bard, Leonard Cohen znany jest publiczności na całym świecie przede wszystkim jako autor poetyckich piosenek.
Gdzie?
Sala Gotycka w Starym Klasztorze
Purkyniego J. E. 1, 50-150 Wrocław
Kiedy?
7 listopada 2018 od 20:00
Za ile?
60 zł

Serdecznie zapraszamy na szczególny koncert Renaty Przemyk, podczas którego wokalistka zaśpiewa utwory Leonarda Cohena. Ten wyjątkowy koncert odbędzie się już 7 listopada na wrocławskiej scenie przy ulicy J.E. Purkyniego 1 w Starym Klasztorze! Termin koncertu nie jest przypadkowy, to druga rocznica śmierci legendarnego barda pochodzącego z Kanady.

Wszystko zaczęło się od widowiska „Boogie Street”, które premierową odsłonę miało we wrześniu w 2016 roku na deskach Teatru Starego w Lublinie. Podczas przedstawienia Renata Przemyk śpiewała piosenki Leonarda Cohena. Były to polskie tłumaczenia, które pozwoliły tej charyzmatycznej wokalistce odkryć nowe, inspirujące oblicze barda.

Renata Przemyk jest niezwykłą artystką, która od wielu już lat konsekwentnie podąża swą własną, autorską drogą. Zachowuje przy tym silną, asertywną postawę, która pozwala jej nie ulegać chwilowym modom oraz nie poddawać się zewnętrznym wpływom. Artystka łączy doskonałe kompozycje z oryginalnymi konceptami, na aranżacje piosenek. Utwory w wykonaniu charyzmatycznej Renaty Przemyk niezwykle angażują słuchaczy i to nie tylko z powodu muzyki, lecz także zmuszają do zwrócenia uwagi na przekaz niesiony przez słowo, które nacechowane jest rzadko spotykanym w polskich realiach sceny muzycznej urokiem poetyckim. Renata Przemyk ma na swym koncie mnóstwo płyt oraz wiele nagród. Została również doceniona tak przez krytykę, jak również przez publiczność.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Wspomniany już spektakl „Boogie Street” zyskał niezwykle gorące przyjęcie przez publiczność, dlatego też zgodnie z jej sugestią światło dzienne ujrzał album z interpretacjami utworów Leonarda Cohena w charakterystycznym kostiumie muzycznym Renaty Przemyk. Dzięki Artystce wszyscy Ci, którym nie dane było uczestniczyć w spektaklach, dostali jego niezwykle cenną zapowiedź.

Za to teraz, macie Państwo wyjątkową okazję, by na żywo posłuchać utworów rzucających zupełnie nowe światło na Leonarda Cohena. 7 listopada, o godzinie 20.00, na scenie w Sali Gotyckiej Starego Klasztoru pojawią się: Piotr Wojtanowicz (fretless, gitara basowa), Sławomir Puka (perkusja), Grzegorz Palka (gitary), Krzysztof Pająk (klawiszowe instrumenty), Sylwia Lasok i Magdalena Celińska (chórki) oraz Renata Przemyk (wokal). Podczas koncertu wysłuchamy tekstów w przekładzie Daniela Wyszogrodzkiego oraz w aranżacjach Krzysztofa Herdzina.

W trakcie koncertu wykonane zostaną wszystkie utwory z albumu, innymi słowy, z całego spektaklu. Muzyczną niespodzianką, dopełnieniem koncertu będą dodatkowe, kultowe kompozycje należące do repertuaru Leonarda Cohena. Ze sceny popłyną dźwięki „Hallelujah” oraz piosenka z najnowszego albumu „Leaving the Table”.

Kanadyjski bard, Leonard Cohen znany jest publiczności na całym świecie przede wszystkim jako autor poetyckich piosenek. To twórca takich hitów jak „Hallelujah”, „Susanne” oraz „Dance Me To the End of Love”. Wszystkie piosenki prezentowane w albumie oraz w trakcie koncertu pochodzą z płyt Leonarda Cohena wydanych po 2000 roku. Są to, między innymi, niezwykle popularnego w Polsce albumy: z roku 2001 - „Ten New Songs” oraz z roku 2004 - „Dear Heather”.

Raz jeszcze, serdecznie zapraszamy! Renata Przemyk na koncercie w Stary Klasztorze!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl