Regina Carter, AMC Trio - koncert
Muzyka artystki, od roku 1998 związanej ze sławną wytwórnią płytową, o nazwie: Verve, gdzie wybrzmiewają wpływy stylów, jak: swing, Afro-Cuban, bebop, folk oraz muzyka świata.
Gdzie?
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
Marii Konopnickiej 26, 30-302 Kraków
Kiedy?
9 marca 2019 od 20:00
Za ile?
130 zł

Wybitna skrzypaczka oraz improwizatorka jazzowa, która na swoim koncie posiada nominację do samej Nagrody Grammy i wspólną pracę z Arethą Franklin, Cassandrą Wilson, Wyntonem Marsalisem, BillyJoelem oraz Dee Dee Bridgewater po raz pierwszy wystąpi w mieście Kraków w cyklu, pod tytułem: Świat Wielkiej Muzyki w towarzystwie świetnego AMC Trio! Muzyka artystki, od roku 1998 związanej ze sławną wytwórnią płytową, o nazwie: Verve, gdzie wybrzmiewają wpływy stylów, jak: swing, Afro-Cuban, bebop, folk oraz muzyka świata. Regina Carter była pierwszym jazzowym muzykiem, a także pierwszą Afro-Amerykanką, którą zaproszono, by ta zagrała na słynnych skrzypcach ulubionych przez Paganiniego Cannone Guarnerius (1743), w trakcie koncertu (Genui, rok 2001). Następnego roku została nagrana na nich płyta, pod tytułem: “Paganini: After A Dream”. Carter jest prywatnie kuzynką wspaniałego saksofonisty nazwiskiem James Carter, który był w Krakowie w tamtym roku.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 9-go marca 2019 roku, do krakowskiego Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, znajdującego się przy ulicy Marii Konopnickiej 26. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 130 złotych.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl