Red Box - koncert
Jest to formacja, która powstała w latach osiemdziesiątych i wiele razy podbijała światowe listy przebojów
Gdzie?
Stary Maneż
Juliusza Słowackiego 23, 80-257 Gdańsk
Kiedy?
27 września 2019 od 20:00
Za ile?
109 zł

Red Box - kultowy brytyjski zespół zapowiedział już swój wielki powrót. Jest to formacja, która powstała w latach osiemdziesiątych i wiele razy podbijała światowe listy przebojów, na przykład: UK Top Ten, miedzy innymi piosenkami: „Lean on Me”, „For America”, czy „Chenko”. Zespół pochwalić się może sprzedanymi w nakładach milionowych płytami, pod tytułami: „The Circle and the Square” (rok 1985) i „Motive” (rok 1990).

Natomiast wydana w roku 2010 płyta "Plenty", dzięki której grupa powróciła do działalności jakże aktywnej po długiej, dwudziestoletniej przerwie, zaś głównie późniejsze występy sprawiły, iż wykrystalizował się skład obecny, w jakim obok Dereka Adamsa, Simona Toulsona-Clarkea oraz Davea Jenkinsa, znajdziemy również: Sally-Jo Seery - śpiewającą gitarzystkę, Jane Milligan wokalistkę grającą na klawiszach oraz Ali Ferguson, który jest z kolei wybitnym gitarzystą, znanym z wielkich dokonań solowych, jak również w naszym kraju z formacji Ray’a Wilsona. Grupie będzie towarzyszył polski muzyk na scenie, który gra na instrumentach perkusyjnych i na gitarze - Michał Kirmuć.

W roku 2017 zespół Red Box zdołał podpisać kontrakt z wielkim mistrzem i weteranem w tej branży, samym Ianem Ramage (BMG Music Rights) i dzięki temu w tym roku, 13-go września ukazać się ma długo oczekiwana płyta, pod tytułem: "Chase The Setting Sun". Album w formie fizycznej ukaże się dzięki wytwórni Sonic Records. Radosna kompozycja zapowiadająca album, nosi tytuł: This Is What We Came For, została opublikowana z początkiem roku, spędziła jedenaście tygodni na trójkowej Liście Przebojów. Teraz do radia trafił również drugi singiel, który zapowiada płytę, przebojowy i dynamiczny: "Gods & Kings". Zespół ma zamiar koncertować w Zjednoczonym Królestwie oraz Europie, gdzie cieszą się nadal silną oraz lojalną rzeszą fanów. W trakcie koncertów nie mogłoby zabraknąć kultowych piosenek pochodzących z pierwszych płyt formacji, jak również tych, które pochodzą z płyty "Plenty", cieszącą się w Polsce wielką popularnością. Kompozycje z nowego albumu także zostaną wykonane.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 27-go września 2019 roku, do gdańskiego Starego Meneża, znajdującego się przy ulicy Juliusza Słowackiego 23. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 109 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl