Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Recital Ireny Santor

Recital Ireny Santor
 
Serdecznie zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu na Recital Ireny Santor, 19 stycznia o godzinie 19.00.
gdzie?Miejski Dom Kultury
Wojska Polskiego 1/1, 72-600 Świnoujście
kiedy?19 stycznia 2017 od 19:00
za ile?110 zł

Irena Santor, z panieńskiego Wiśniewska, urodzona 9.12.1934 roku we wsi Papowo Biskupie położonej niemalże w centrum województwa kujawsko-pomorskiego.

Jej kariera rozpoczęła się 66 lat temu w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca "Mazowsze". Po 8 latach w "Mazowszu" Irena Santor odniosła pierwszy sukces jako solistka na scenie. Do jej pierwszych sukcesów na tle zawodowym bezpośrednio przyczynili się Stefan Rachoń oraz Władysław Szpilman a także jej nauczyciele: Wiktor Milewski- akompaniator, Barbara Fijewska- aktorka i Wanda Wermińska, będąca śpiewaczką operową.

Już dwa lata po debiucie na estradzie, Santor odniosła wielki sukces biorąc udział w festiwalu w Sopocie w 1961 roku i zdobywając nagrodę dla piosenki: "Embarras" oraz "Walczyk na cztery ręce, a także nagrody dodatkowe za analizę i interpretację wyżej wymienionych utworów.

Szukasz noclegów w Świnoujściu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Świnoujściu

Potwierdzeniem niezwykłego talentu i kunsztu muzycznego były udziały i występy na festiwalowej scenie w Opolu i w Sopocie, gdzie zdobyła kolejno 1-wszą i 3-cią nagrodę za wykonanie utworu "Powrócisz tu".

Przez wiele kolejnych lat artystka odnosiła mnóstwo sukcesów, koncertowała, nagrywała w radiu, występowała w telewizji i nagrywała płyty, które cieszyły się ogromną popularnością. Rok 1991 przyniósł fanon występów Ireny Santor nie lada smutek, bowiem artystka uznała iż czas zakończyć karierę i zaprzestać estradowych występów. Postanowiła oddać się inicjatywom charytatywnym i społecznym. Występy na scenie miały być tylko sporadyczne, związane z działalnością charytatywną.

Rok 2009, to rok wielkiego powrotu Ireny Santor, ku uciesze publiczności. Artystka wróciła do koncertowania, choć raz na jakiś czas, jednak tylko w Polsce. Jej ostatni album, nosi nazwę "Punkt widzenia", repertuar znajdujący się na tej płycie, został stworzony przez czołowych kompozytorów i autorów tekstów, na samą prośbę Ireny Santor.

Serdecznie zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu na Recital Ireny Santor, 19 stycznia o godzinie 19.00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl