Ray Wilson - koncert
Ray Wilson wyróżniony został dzięki „Classic Rock Magazin“ - jeden z najwybitniejszych piosenkarzy w Wielkiej Brytanii.
Gdzie?
Stary Maneż
Juliusza Słowackiego 23, 80-257 Gdańsk
Kiedy?
24 lutego 2019 od 19:00
Za ile?
59 zł

Ray Wilson w trakcie koncertu zaprezentuje przed Państwem solową twórczość, jak również tę, która wiąże się z zespołem Genesis - od piosenek sięgających samych początków istnienia formacji, przez późniejsze, kompozycje wręcz przełomowe, a także te, które były współtworzone na płycie, pod tytułem: “Calling All Stations”. Wokalista ze Szkocji skupia się również na swych dokonaniach solowych i twórczości zespołów: Stiltskin, Guaranteed Pure oraz CUT. Na koncercie zabraknąć nie mogłoby licznych muzycznych niespodzianek.

Ostatnie dwa lata dla Raya Wilsona były niezwykle owocne. W roku 2016 pojawiły się na rynku dwa studyjne, całkiem nowe albumy muzyka: akustyczny, noszący tytuł: “Song for a friend” i “Makes me think of home” posiadający nieco elektrycznego brzmienia. W roku 2017 natomiast ukazała się płyta Live, pod tytułem: “Time and Distance”. Te wydawnictwa otrzymały świetne przyjęcie na rynku krajowym. Tego roku Wilson zdołał wydać swój pierwszy album w formie Blu-Ray. Zatem to zarejestrowany w studio niemieckim ZDF Bauhaus ekskluzywny koncert, grany dla nielicznej widowni.

Ray Wilson wyróżniony został dzięki „Classic Rock Magazin“ - jeden z najwybitniejszych piosenkarzy w Wielkiej Brytanii. Autor tekstów, kompozytor, ceniony szczególnie za charyzmę sceniczną oraz wysoką koncertową formę. Swą klasę artysta potwierdził współpracując z formacją Genesis, kiedy w roku 1996 zastąpił w charakterze wokalisty samego Phila Collinsa. Posiada on oryginalną barwę głosu, dzięki której przywrócił zespołowi charakter artystyczny, kojarzony bardziej z czasami, kiedy przy mikrofonie w grupie stał Peter Gabriel. Natomiast w roku 1994 debiutująca formacja Stiltskin, w składzie z Rayem Wilsonem, stworzyła niezapomnianą piosenkę, noszącą tytuł: „Inside”, która podbiła listy przebojów. To numer jeden na Wyspach. Wokalista ze Szkocji współpracował również z takimi artystami: RPWL, Armin Van Buuren, czy Scorpions.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 24-go lutego 2019 roku, do gdańskiego Starego Meneżu, znajdującego się przy ulicy Juliusza Słowackiego 23. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 59 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl