Ray Wilson - koncert
Wokalista pochodzący ze Szkocji potrafi także obnażyć swe najskrytsze uczucia, a produkcja minimalistyczna zapewnić potrafi nastrój bardzo intymny.
Gdzie?
Stary Maneż
Juliusza Słowackiego 23, 80-257 Gdańsk
Kiedy?
24 marca 2018 od 19:00
Za ile?
80 zł

Akustyczne koncerty Raya Wilsona są określane jako bardzo intymne spotkania z byłym już frontmanem zespołu Genesis. Są one również podróżą, która powiedzie Państwa poprzez emocje i ukaże ogromną zdolność muzyka do zaprezentowania piosenek w sposób niezwykle poruszający. Wokalista pochodzący ze Szkocji potrafi także obnażyć swe najskrytsze uczucia, a produkcja minimalistyczna zapewnić potrafi nastrój bardzo intymny. W dodatku artysta przeplata piosenki opowiastkami w stylu „Storytellers”, które często są pełne charakterystycznego, humoru wprost ze Szkocji.

W trakcie koncertu, na który Państwa serdecznie zapraszamy już 24-go marca 2018 roku, do gdańskiego Starego Meneża, znajdującego się przy ulicy Juliusza Słowackiego 23, usłyszycie przekrój twórczości muzyka. Będą to, tak utwory solowe, jak również klasyki od grup Cut, Genesis w odsłonie akustycznej, czy też Stiltskin. Usłyszycie Państwo również kompozycje, pochodzące z nowych płyt: „Song for a friend” oraz „Makes me think of home”, a także „Time and Distance”. W tym roku, w styczniu minęło dwadzieścia lat od pierwszego, niezwykle pamiętnego koncertu formacji Genesis w naszym kraju (rok 1998) i właśnie z tego tytułu Ray Wilson zapowiada, że pojawi się kilka niespodzianek w postaci piosenek z tamtej koncertowej trasy oraz z płyty Calling All Stations.

Artysta został wyróżniony dzięki „Classic Rock Magazine“ w roli jednego z najwybitniejszych brytyjskich wokalistów, autorów tekstów i kompozytorów. Jest ceniony za sceniczną charyzmę oraz zawsze bardzo wysoką koncertową formę. W roku 1996 Ray Wilson zastępował Phila Collinsa jako wokalista formacji Genesis. Będąc frontmanem tej już legendarnej grupy był współtwórcą płyty, pod tytułem: „Calling All Stations“, która zresztą znalazła się na miejscu czwartym pod względem sprzedanych krążków zespołu.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Na wydarzenie zapraszamy od godziny 19:00, a bilety wstępu kosztują 80 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl