Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Ragnar Ólafsson, Sasha Boole i Henry No Hurry

Ragnar Ólafsson, Sasha Boole i Henry No Hurry
 
Trzy lata temu artysta rozpoczął pracę nad solowymi projektami, które firmuje własnym nazwiskiem.
gdzie?Klub Studencki Żaczek w Krakowie
Al. 3 Maja 5, 30-063 Kraków
kiedy?26 października 2017 od 19:30
za ile?15 zł

26 października Klub Studencki Żaczek w Krakowie otwiera swe podwoje dla muzyki, która oscyluje wokół rewirów jazzu i folku. Punktualnie o godzinie 19:30 na scenie przy alei 3 Maja 5 w Krakowie pojawią się artyści, których reprezentować będą Ragnar Ólafsson, Sasha Boole oraz Henry No Hurry. Ragnar Ólafsson to muzyk wszechstronnie uzdolniony. Grał już z wieloma zespołami, wydał już kilkanaście płyt. Angażował się w projekty muzyczne bardzo zróżnicowane gatunkowo.

Jazz, muzyka operowa, muzyka ludowa, pop, rock, a nawet metal. Dał się zapamiętać publiczności jako artysta współpracujący z grupą Árstíðir. Z formacją tą wydał aż cztery studyjne albumy. Dwie z tych płyt dotarły na sam szczyt listy przebojów w Islandii. Trzy lata temu artysta rozpoczął pracę nad solowymi projektami, które firmuje własnym nazwiskiem. Tym samym dał się poznać fanom od zupełnie nieznanej do tej pory strony. Spokojne, nastrojowe kompozycje bliskie są nurtowi singer-songwriterskiego. Aktualnie muzyk jest w trakcie solowej trasy koncertowej, która zawita również do Krakowa. W trakcie koncertu Ragnar Ólafsson promować będzie debiutancką płytę „Urges”.

Sasha Boole to jeden z najistotniejszych reprezentantów folkowej sceny Ukrainy. Muzyk gra na banjo, perkusjonaliach, harfie i oczywiście gitarze. Artysta wyraźnie sięga do korzeni folku amerykańskiego, zapożyczając z niego pierwotne, brudne brzmienia. Rok 2014 okazał się niezwykle aktywny dla artysty. Sasha Boole zagrał wówczas ponad sto koncertów. Zwykle odwiedzał sceny na Ukrainie, w Białorusi oraz w Mołdawii. Z tego okresu pochodzi także płyta „Survival Folk”. Artysta odwiedził Polskę po raz pierwszy jesienią, 2014 roku.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Od razu wystąpił podczas trzech koncertów, które okazały się tak udanymi wydarzeniami, że agencja koncertowa, nadzorująca trasę Sashy w Polsce postanowiła zaprosić go raz jeszcze. Artysta zagrał kilka autorskich koncertów, pojawił się również na scenie, wspólnie, z takimi muzykami i formacjami, jak: Król, CeZik & KlejNuty, Lao Che, Lilly Hates Roses, Peter J. Birch oraz Strachy Na Lachy. Kumulacja nastąpiła w lipcu 2016 roku, kiedy to Sasha Boole zagrał aż czternaście koncertów, rozsianych po scenach niemal całej Polski.

Henry No Hurry, czyli projekt jednoosobowy firmowany nazwiskiem Wawrzyńca Jana Dąbrowskiego, który znany jest szerszej publiczności jako Henry David. Dźwięki oscylujące wokół gatunków indie-folk oraz singer-songwriter kreują autorskie utwory muzyka. Henry No Hurry dokonuje także ciekawych interpretacji i aranżacji kompozycji zapożyczonych od innych artystów. Twórczość artysty to po części muzyczne, pisarskie i podróżnicze doznania. Artysta lubi sceny kameralne oraz nietypowe, ciekawe miejsca.

Serdecznie zapraszamy na koncert do Klubu Studenckiego Żaczek. Na tej krakowskiej scenie, jak zawsze, czeka na Was porcja dobrej, alternatywnej muzyki! Zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl