Rafał Dalek - MALARSTWO
Malarstwo Rafała cechuje nostalgia i melancholia, które wciągają oglądających do gry, która polega na tym, by na obrazie odnaleźć ukryte postaci i sceny.
Gdzie?
Centrum Kultury Wrocław Zachód
Chociebuska 4-6, 54-433 Wrocław
Kiedy?
25 lutego 2018 od 17:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Centrum Kultury Wrocław-Zachód

W Centrum Kultury Wrocław Zachód prezentowane będą cykle obrazów pod tytułem "Koty" oraz "Konie". Wystawa otwarta będzie od 20.02 do 20.03.2018 r. Wernisaż wystawy będzie miał miejsce już w niedzielę 25.02.2018 roku o godzinie 17.00. Wstęp jest bezpłatny.

Autor prac, pisząc o swojej twórczości zaznacza, iż starał się on, by pokazać charakterystyczną cechę mowy ciała kotów, używając do tego różnych, malarskich technik, począwszy od tych prostych, nieco abstrakcyjnych, jeśli chodzi o formę, gdzie kota trzeba znaleźć na obrazie, skończywszy na tych, które zawierają mnóstwo szczegółów, ale też bliżej im do realizmu.

Rafał Dalek urodził się w Tarnowie w 1973 roku, jest absolwentem wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na chwile obecną, miejscem jego zamieszkania i pracy jest Wrocław. Jeśli chodzi o pracę, jest nią malarstwo, projektowanie wnętrz oraz mebli. Jego prace znalazły swoje miejsce w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce, jak i poza jej granicami.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Malarstwo Rafała cechuje nostalgia i melancholia, które wciągają oglądających do gry, która polega na tym, by na obrazie odnaleźć ukryte postaci i sceny. Kameralny pejzaż, pokazany jest nieco abstrakcyjnie za sprawą sposobu w jaki operuje pędzlem czy swobody z jaką operuje fakturą i kolorem. Przenikają się formy, co natomiast pozwala na to, by wyłonić takie fragmenty, których wcześniej nie byliśmy w stanie zauważyć. Jego malarstwo cechuje także otwarta kompozycja, która pozwala oglądającym dopowiedzieć sobie ciąg dalszy danej historii czy sceny. Dzięki temu wyobraźnia ma tutaj szansę na to, by stworzyć kawałek sztuki. Oglądając jego dzieła, można za każdym razem odnaleźć coś innego, ukrytą postać czy szczegół.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl