Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Radio Wrocław zaprasza na koncert: KAZIK & KWARTET PROFORMA

Radio Wrocław zaprasza na koncert: KAZIK & KWARTET PROFORMA
 
Przedstawiamy Wam jedyny taki w naszym kraju, pięcioosobowy Kwartet, może nawet jedyny na świecie ...
gdzie?Sala Koncertowa Radia Wrocław im. Jana Kaczmarka - TV Wrocław
Al. Karkonoska 8, 53-015 Wrocław
kiedy?8 września 2017 od 20:00
za ile?95 zł

Legendarna już oraz kultowa absolutnie postać sceny muzycznej w Polsce. Inicjator i twórca licznych muzycznych projektów. Na scenie wrocławskiego Radia wystąpi przed Państwem Kazik Staszewski wraz z Kwartetem ProForma.

Przedstawiamy Wam jedyny taki w naszym kraju, pięcioosobowy Kwartet, może nawet jedyny na świecie, który w tej chwili koncentruje się głównie na utworach własnych, ale od początku swej działalności posiada w repertuarze swoje opracowania piosenek Jacka Kaczmarskiego, także tria Łapiński-Gintrowski-Kaczmarski, jak również wszystkich utworów Stanisława Staszewskiego. Formacja wykonuje też piosenki Georgesa Brassensa (tłumaczenie Wojciecha Młynarskiego), a także Nicka Cave'a oraz Toma Waitsa, w tłumaczeniach autorskich Przemysława Lembicza.

Charakterystyczną cechą Kwartetu są aranże bardzo bogate, a w nich prócz instrumentarium podstawowego pojawią się także:

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

* akordeon
* kontrabas
* przeróżne instrumenty perkusyjne
* mandolina
* od roku 2012 także perkusja

Autorska działalność grupy przynosi również muzykę pod wiersze, miedzy innymi:

* Jacka Kaczmarskiego
* Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
* Krzysztofa Gajdy

W trakcie trwania swej około trzynasto-letniej działalności zagrali więcej niż sześćset koncertów w całym kraju, a także za granicą (Ukraina, Niemcy). Kwartet występował też u boku:

* Kazika Staszewskiego
* Boba Geldofa
* Przemysława Gintrowskiego
* Renaty Przemyk
* Kuby Sienkiewicza
* Jacka Bończyka
* Mirosława Czyżykiewicza
* Dra Yry
* Zespołu Reprezentacyjnego
* Grzegorza Tomczaka

W roku 2012, w marcu Kwartet poprosił Kazika Staszewskiego, który jest wokalistą legendarnej grupy Kult, do wykonania wspólnego kilkunastu utworów, których autorem jest Stanisław Staszewski, podczas jednego z występów. Projekt, w pierwotnym założeniu - jednorazowy, zaowocował jednak opracowaniem programu wspólnego koncertowego, który złożony jest z utworów Taty i kilku piosenek z repertuaru Kazika wykonywanych rzadko lub wcale na żywo, koncertami w takim składzie, ostatecznie powołaniem projektu pełnoprawnego, pod nazwą: "Kazik & Kwartet ProForma".

Na koncert zapraszamy zatem już 8 września 2017 roku, do wrocławskiej Sali Koncertowej Radia Wrocław. Impreza rozpocznie się o godzinie 20:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl