Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Psychic TV

Psychic TV
 
W ten sposób para pragnęła pokazać, iż płeć tak naprawdę nie istnieje, natomiast świadomość uwięziona jest w ciałach dobranych przypadkowo.
gdzie?Stocznia Klub B90
Doki 1, 80-958 Gdańsk
kiedy?1 czerwca 2017 od 19:00
za ile?99 zł

W roku 1982 narodziło się Psychic TV, prawie równy rok po tym jak, zakończyła swoją działalność Throbbing Gristle. Znalazły się w jego centrum 2 osoby: Genesis P-Orridge oraz Peter Christopherson. Zamienić miało się później to wszystko w kolektyw złożony z licznych i ekscentrycznych postaci. Stworzyli oni termin, którego dziś używa się powszechnie, a mianowicie "Muzyka Industrialna".

Rozwinięciem wizji wcześniejszej, jest właśnie Psychic TV, również nawiązuje do utworów literackich Williama Burroughsa, także do idei aktywisty LGBT środowiska Dereka Jarmana, pomysłów szamana psychodelicznego zwanego Timothy Leary lub też do wizji okultysty, który owiany jest aurą mistycyzmu - Austin Osman Spare. Przez czternaście lat formacja zdołała wydać dziesiątki płyt, w tym głównie albumów koncertowych, jednak w latach dziewięćdziesiątych Genesis postanowili zacząć pracę nad nowym projektem, który wykracza poza samą muzykę.

W roku 1993 Lady Jaye oraz Genesis wydali około dwustu tysięcy dolarów. Przeznaczyli tak duże pieniądze na serie plastycznych operacji, które miały na celu upodobnienie ich do siebie. W ten sposób para pragnęła pokazać, iż płeć tak naprawdę nie istnieje, natomiast świadomość uwięziona jest w ciałach dobranych przypadkowo. Jaye oraz Genesis przyjęli wspólne imię, które brzmi: Breyer P-Orridge. Swą filozofię zaś ochrzcili Pandrogynią.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Psychic TV swoją szansę zobaczyło dopiero 10 lat później. Edley Odowd - perkusista namówił P-Orridge do jednego koncertu, następnie do tras koncertowych po USA oraz po Europie. Przełomem okazał się również rok 2005, kiedy to P-Orridge pracowała jednocześnie nad pierwszym albumem od dekady Psychic TV, jak również pierwszym od 25-ciu lat Throbbing Gristle - wydawnictwem. Pasmo sukcesów zostało jednakże przerwane w roku 2007. Lady Jaya zupełnie niespodziewanie zmarła na rekach Genesis po ataku serca.

Nie poddali się wcale, ani Genesis, ani Psychic TV. Artystka podjęła się kolejnych modyfikacji swego ciała, i tak swoje zęby zastąpiła implantami ze złota. Był to hołd złożony roli w filmie, pod tytułem: "Piękność Dnia", którą zagrał Pierre Clementoni, w reżyserii Luisa Bunuela. Ponad to Genesis przekonuje, że jeżeli nie znamy odpowiednich słów powinniśmy je stworzyć oraz jeśli nie mamy odpowiednich przykładów musimy sobie je wyobrazić.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl