Przemek Strączek & Asian Strings Collective - koncert

Przemek Strączek & Asian Strings Collective - koncert
Artysta Przemysław Strączek jest gitarzystą jazzowym, a także kompozytorem, aranżerem, pedagogiem i absolwentem Akademii Muzycznej imienia Karola Szymanowskiego
Gdzie?
Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie
Solec 24, 00-403 Warszawa
Kiedy?
27 lipca 2019 od 18:00
Za ile?
30 zł

Przemek Strączek i Asian Strings Collective - to najnowszy muzyczny projekt Przemysława Strączka (gitarzysty), który do wspólnej pracy zaprosił artystów aż z Azji. Został zaprezentowany pierwszy raz w samym Singapurze, na wiosnę (2015). Formacja wykonuje kompozycje jej lidera, które utrzymane są w stylu jazzowym, a także w stylu muzyki improwizowanej, world music, czy muzyki eksperymentalnej. Głównym atutem projektu jest połączenie muzyczne kultur: polskiej oraz azjatyckiej i europejskiej z wykorzystywaniem tradycyjnych chińskich instrumentów, jak: guzheng, czy erhu. Zespół tworzą muzycy pochodzący z różnych kontynentów.

Artysta Przemysław Strączek jest gitarzystą jazzowym, a także kompozytorem, aranżerem, pedagogiem i absolwentem Akademii Muzycznej imienia Karola Szymanowskiego w mieście Katowice, laureatem Mistrzowskiego Konkursu Jazzowych Gitarzystów imienia Marka Blizińskiego (Warszawa, rok 2001, 2003), finalistą ogólnoświatowego konkursu solistycznego, pod nazwą: Thailand International Jazz Conference Solo Competition - Bankok, rok 2011, a od roku 2006 realizuje się w charakterze lidera swych muzycznych projektów. Do tej pory nagrał cztery płyty autorskie w międzynarodowych oraz polskich składach: w roku 2007 - “Earthly Room”, a także w roku 2010 “Light & Shadow”, później w roku 2012 razem z gitarzystą pochodzących z Hong Kongu "Evans" (z Teriverem Cheung) oraz w roku 2014 razem z włoską rytmiczną sekcją.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 27-go lipca 2019 roku, do warszawskiego Muzeum Azji i Pacyfiku, znajdującego się przy ulicy Solec 24. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00, a bilety wstępu kosztują 30 złotych.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl