Przemek Dyakowski - Take It Easy
Przemek Dyakowski to weteran jazzu polskiego, wspaniały saksofonista, muzyk, jazzowy kompozytor i animator kultury
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
9 lutego 2019 od 21:00
Za ile?
35 zł

Przedstawiamy Państwu bardzo serdecznie grupę grającą w stylistyce swingu. Zespół jest tworzony przez: weterana polskiego jazzu, saksofonistę Przemka Dyakowskiego, a także młodych, wybitnie utalentowanych jazzmanów trójmiejskich. Do udziału w występach, w charakterze Gościa specjalnego, jest zapraszany znany saksofonista, nazwiskiem Wojciech Staroniewicz. Formacja występowała na licznych festiwalach, jak między innymi: Jazz w Lesie (Sulęczyn), Gdańskie Noce Jazzowe, Zakopiańska Wiosna Jazzowa, Złota Tarka (Iława), Jazz Festival Sopot Molo, Skok Jazz Sopot, Jazz w Muzeum w Ostrowie Wielkopolskim, Komeda Jazz Festival (Słupsk), Jazz o Zmierzchu Festiwal w Olsztynie, Festiwal Jazzu Tradycyjnego w Rybniku, Jazz Nad Odrą, a także grali support przed Rodem Stewartem w Stoczni Gdańskiej. Również koncertowali na Festiwalu Polskich Fabularnych Filmów w Gdyni i w wielu klubach polskich, między innymi w warszawskim Tygmoncie, gdyńskim Uchu, czy sopockich Kawiaretonie oraz Sfinksie.

Przemek Dyakowski to weteran jazzu polskiego, wspaniały saksofonista, muzyk, jazzowy kompozytor i animator kultury, Poza tym jest dziennikarzem muzycznym, propagatorem jazzu w Trójmieście, współtwórcą klubu o nazwie Ucho, znajdującego się w mieście Gdynia, w którym są organizowane koncerty jazzowe. Ukształtował go Kraków z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. W jego życiu zupełnie jak w lustrze odbite jest życie w Polsce ostatnich kilku dekad. Ponad to przyjaźnił się z Wiesławem Dymnym, Piotrem Skrzyneckim oraz Zygmuntem Koniecznym (Piwnica Pod Baranami). Tam właśnie grywali najlepsi muzycy, którzy tworzyli historię krajowego jazzu. Artysta odkrył talent samej Ewy Demarczyk. Od roku 1964 zamieszkuje Gdynię.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 9-go lutego 2019 roku, w sopockim Teatrze Boto, znajdującym się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54 B. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00, a bilety wstępu kosztują 35 złotych.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl