Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Przegląd Kina Kolumbijskiego - dzień 2. Film "Apaporis: tajemnice puszczy”

Przegląd Kina Kolumbijskiego - dzień 2. Film "Apaporis: tajemnice puszczy”
To smutna opowieść o tym, jak pomimo szamańskich zabiegów, które starają się pokonać złe duchy, nie ustępuje prześladowanie lokalnych społeczności.
Gdzie?
Instytut Cervantesa
Kanonicza 12, 31-002 Kraków
Kiedy?
30 listopada 2016 od 18:30
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Instytut Cervantesa w Krakowie

Krakowski Instytut Cervantesa oraz Ambasada Kolumbijska w Polsce zapraszają na Przegląd Kina Kolumbijskiego. Wydarzenie zrealizowane zostanie jako cykl filmów z kolumbijskim paszportem. W skład serii wejdą cztery filmy pełnometrażowe, znakomicie przyjęte przez krytykę i nagradzane na światowych festiwalach filmowych. Przegląd Kina Kolumbijskiego to próbka prężnie rozwijającej się kinematograficznej twórczości realizowanej przez współczesnych twórców pochodzących z Kolumbii. To również wynik współpracy kolumbijskich artystów z twórcami z innych państw.

Filmom biorącym udział w Przeglądzie towarzyszy hiszpańska wersja językowa. W programie przewidziano projekcję następujących ekranizacji:

"Los Hongos","La Sirga",
“Apaporis: secretos de la selva” (tł. Apaporis: sekrety puszczy),
"El abrazo de la serpiente" (tł. W objęciach węża).

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Krakowski adres, ul. Kanonicza 12, stanie się w ciągu najbliższych dni królestwem X Muzy. Podczas drugiego dnia Przeglądu (30 listopada), Instytut Cervantesa zaprasza na spotkanie z filmem "Apaporis: tajemnice puszczy”. To produkcja z 2012 roku, wyreżyserowana przez José Antonio Doradę. Dokument trwa około 80 minut.

Opowieść filmowa snuje się wokół postaci Richarda Evansa Schultesa, etnobotanika. Podążając jego śladami, które pozostawił w dzienniku zyskujemy szansę odkrycia pradawnej, tajemnej wiedzy, która ma moc budzenia duchów przeszłości. Etnobotanik podróżował z miasta Mitú, położonego nad rzeką Rio Vaupes w stronę rzeki Apaporis.

Autorzy filmu starają się zaprzeczyć teorii przesuwania się działań wojennych w kierunku puszczy. To smutna opowieść o tym, jak pomimo szamańskich zabiegów, które starają się pokonać złe duchy, nie ustępuje prześladowanie lokalnych społeczności. To opowieść o tym jak zanikają bezpowrotnie pradawna kultura i starożytny język.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl