Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

– Przeciąganie liny – zawody kobiet na hali

– Przeciąganie liny – zawody kobiet na hali
 
Lina ma być trzymana rękoma, jedynie zawodnik, który kotwiczy drużynę, czyli stoi na końcu ośmioosobowej drużyny może się opleść liną.
gdzie?Wielofunkcyjna Hala Sportowa AWF
Al. Paderewskiego I. 35, 51-612 Wrocław
kiedy?29 lipca 2017 od 09:45 do 13:30
za ile?15 zł
organizatorThe World Games 2017. Wrocławski Komitet Organizacyjny – Światowe Igrzyska Sportowe 2017

Pod koniec lipca we Wrocławiu królować będzie dyscyplina sportowa, która już na początku dwudziestego wieku pięć razy zagościła w letnim kalendarzu igrzysk olimpijskich. Jej znakiem rozpoznawczym są niezwykle proste zasady, którym towarzyszy spora dawka emocji. Przeciąganie liny promuje i premiuje siłę oraz zespołową współpracę i trafnie dobraną taktykę.

Zasady:
Przeciąganie liny znane jest z halowej i plenerowej odsłony. Halowa odmiana wykorzystuje tasiemki rozłożone na linach i oddalone od środka co 2,5 metra. Wersja plenerowa to układ 4 i 5 metrów. Cztery metry wskazują obszar, do którego należy przeciągać linę. Pięć metrów, to punkt od którego drużyna ma chwycić linę. Lina ma być trzymana rękoma, jedynie zawodnik, który kotwiczy drużynę, czyli stoi na końcu ośmioosobowej drużyny może się opleść liną. Buty zawodników muszą mieć płaską podeszwę, bez korków. Nie mogą mieć także innych zaczepów mocujących do podłoża. Drużyny rywalizują do dwóch pociągnięć zakończonych sukcesem. Po pierwszym pociągnięciu następuje zamiana połowy.

Informacje:
W trakcie The World Games 2017 rozegrane zostaną zawody damskie i męskie. Zawody damskie do 540 kg rozegrane zostaną w Wielofunkcyjnej Hali Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, aleja Ignacego Jana Paderewskiego. Zawody męskie w kategorii 640 i 700 kilogramów odbędą się na powietrzu na Polach Marsowych.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Harmonogram:
zawody kobiet - 29 lipca, od godziny 09:45 do 13:30, w Wielofunkcyjnej Hali Sportowej,
zawody mężczyzn w otwartej przestrzeni - 29 lipca, od godziny 14:45 do 18:30, w Kompleksie "Pola Marsowe",
zawody mężczyzn w otwartej przestrzeni - 30 lipca, od godziny 11:45 do 15:15, w Kompleksie "Pola Marsowe".

Serdecznie zapraszamy miłośników i sympatyków przeciągania liny do Wrocławia! Organizatorem imprezy jest The World Games 2017. Wrocławski Komitet Organizacyjny – Światowe Igrzyska Sportowe 2017.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl