Promocja książki Grzegorza Kapli "Gruzja. W drodze na Kazbek i z powrotem"

Promocja książki Grzegorza Kapli "Gruzja. W drodze na Kazbek i z powrotem"
Najciekawsze jednak okazują się opowieści tych osób, których nikt wcześniej nie wysłuchiwał.
Gdzie?
Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem
os. Łukaszówki 4, 34-500 Zakopane
Kiedy?
7 grudnia 2017 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem, która znajduje się przy ulicy Łukaszówki 4 ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z Grzegorzem Kaplą, podczas którego autor promować będzie książkę "Gruzja. W drodze na Kazbek i z powrotem".

Grzegorz Kapla to osoba, która utrzymuje się z pisania. A dzieje się tak od momentu, gdy pisarz odkrył arcymądrą konfucjańską zasadę. Sentencja poucza, iż jeśli zdecydujesz się na wykonywanie zajęć, które kochasz - nie spędzisz na pracy, ani jednego dnia. Artysta podejmował się licznych zajęć. W życiorysie pojawiają się zapisy o czyszczeniu zęzy na statkach, malowaniu kominów, produkowaniu papieru, uchwalaniu budżetu miasta - miasta na powiatowych prawach, staraniach w napisaniu słownika polsko-papuaskiego, skoków do wodospadów, o poszukiwaniu nowych tatrzańskich dróg. Ten humanista kochał oraz zdradzał, próbował odszukać eliksir leczący złamane serce.

Grzegorz Kapla odwiedził ponad sto krajów. Zwykle podróżował z aparatem oraz dwoma obiektywami. Zdobył sześciotysięcznik (w pożyczonym obuwiu). Przemierzył bezkresne pola Kirgistanu, aż w końcu zrozumiał..... że każdemu pisane jest inne wyzwanie.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

Od tego momentu kolekcjonuje opowieści przypadkowo napotkanych osób. Bywa, że są to osoby znane, czasami sławne. Najciekawsze jednak okazują się opowieści tych osób, których nikt wcześniej nie wysłuchiwał. Każda osoba na Ziemi ma swoją przemowę. Każda z tych opowieści zasługuje na zapisanie i zapamiętanie. Niektóre opowieści kreśli się w kilku frazach, niektóre zamyka się w kilku tomach.

Kapla to ojciec kilku książek oraz setek reportaży, które drukowane były w gazetach i magazynach. Nie były one wyróżniane, ani zdobione laurem zwycięstwa. Grzegorz Kapla nie traktuje tego zbyt osobiście, no bo jak takie nagrody nosić w plecaku. Czy jest na świecie coś, co ceni na równi z pisaniem? Tak. To konwersacje oraz spotkania z ludźmi. Uwielbia podróżować, lubi kupować albumy w sklepach z płytami (nie w internetowych oficynach). Dałby się zabić za smak pomidorowej. Lubi kabriolety oraz drewniane domy. Stale zachwyca go zachód słońca nad Babią Górą oraz widok Tatr, które w tej czerwieni iskrzą się jak płomień.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem zaprasza 7 grudnia. Punktualnie o 18:00 rozpocznie się spotkanie z podróżnikiem, pisarzem, duchem niepokornym i niespokojnym Grzegorzem Kaplą.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl