Prelekcja "Skarby UNESCO - Chiny południowe"

Prelekcja "Skarby UNESCO - Chiny południowe"
Na prelekcji doczekają się również swojej prezentacji takie miejsca jak krajobrazy księżycowe Yangshuo, Zhangjiakou - miejsce, które zainspirowało twórców głośnego "Awatara"
Gdzie?
Kino KIJÓW.CENTRUM
Al. Zygmunta Krasińskiego 34, 30-101 Kraków
Kiedy?
17 listopada 2016 od 19:00 do 21:00
Organizator
Kijów.Centrum

Południe Chin to miejsce niezwykłe pod wieloma względami. Właśnie o tym miejscu Klub Laurazja zorganizował bardzo ciekawą prelekcję. Na tejże prezentacji zobaczą Państwo także slajdy z najważniejszymi na liście UNESCO miejscami z południa Chin. Będą to slajdy z atrakcjami przyrodniczymi tamtego regionu. To wspaniałe kulturalne zabytki jak na przykład: znajdujące się w Fujian "ziemskie domy" tulou, czy "portugalska" starówka położona w Makau i wieże diaolou. W Makau Chiny oraz Europa miały pierwsze spotkanie w czasach nowożytnych. Pojawią się także slajdy z zabytkami dynastii Yue, które dopiero czekają na swój wpis do listy UNESCO. Na prelekcji doczekają się również swojej prezentacji takie miejsca jak krajobrazy księżycowe Yangshuo, Zhangjiakou - miejsce, które zainspirowało twórców głośnego "Awatara" oraz Tarasy ryżowe Longsheng, czyli Tarasy ryżowe Grzbietu Smoka.

Michał Lubina będzie prowadził prelekcję. Wie on o czym mówi, ponieważ odwiedza on Chiny już od dziesięciu lat, natomiast od lat siedmiu organizuje wyprawy w tamte miejsca dla uczestników Klubu Laurazja. Lubina Chinami zajął się też naukowo na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl