Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Prelekcja przyrodnika Marcina Wilgi „Tajemniczy świat śluzowców”

Prelekcja przyrodnika Marcina Wilgi „Tajemniczy świat śluzowców”
 
To autor, a także współautor więcej niż osiemdziesięciu artykułów, które poświęcone są makroskopijnym grzybom Pomorza Gdańskiego.
gdzie?Filia 5 "Koc i Książka"
Kazimierza Wielkiego 14, 81-729 Sopot
kiedy?19 września 2017 od 17:00
za ile?bezpłatnie
organizatorSopocka Biblioteka

Filia Piąta "Koc i Książka" bardzo serdecznie Państwa zaprasza na prelekcję przyrodnika Marcina Wilgi, pod tytułem: "Tajemniczy świat śluzowców", a także na promocję książki, o tytule: "Bliżej natury". Przedstawiamy Państwu magistra inżyniera Marcina Wilgę, pseudonim "Borsuk". To autor, a także współautor więcej niż osiemdziesięciu artykułów, które poświęcone są makroskopijnym grzybom Pomorza Gdańskiego. Zostały one opublikowane w periodykach naukowych, jak na przykład: Chrońmy Przyrodę Ojczystą, Acta Botanica Cassubica, Przeglądzie Przyrodniczym itp.

Przez dziewiętnaście lat publikowane były jego felietony, przede wszystkim dotyczące przyrody, w Piśmie PG, które wydawane było na Gdańskiej Politechnice. Tam właśnie przyrodnik studiował, a od jakiegoś czasu jest także emerytowanym pracownikiem tegoż miejsca. Marcin Wilga prowadzi współpracę z kwartalnikiem "Gawron". Będąc autorem oraz współautorem opracował on kilka książek, które poświęcone są przyrodzie Gdańska i okolic, między innymi: "Trójmiejski Park Krajobrazowy w czterech porach roku", "Wędrówki przyrodnicze", "Szlak Królewski w Lasach Oliwskich". Lata 1987-98 przyniosły autorowi pracę społeczną - Straż Ochrony Przyrody.

Spotkanie z przyrodnikiem odbędzie się już 19 września, w Sopocie, przy ulicy Kazimierza Wielkiego 14, od godziny 17:00. Organizatorem wydarzenia jest Sopocka Biblioteka, które jest bezpłatne. Zapraszamy!

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl