Pożegnanie Słońca w Budnikach

Pożegnanie Słońca w Budnikach
Budniki to charyzmatyczna i pełna tajemnic miejscowość, która mieści się blisko Karpacza oraz Kowar w Karkonoszach.
Gdzie?
ODK Krucze Skały
Wilcza 1, 58-540 Karpacz
Kiedy?
16 listopada 2019 od 09:00 do 14:00
Organizator
Gmina Karpacz

Budniki to charyzmatyczna i pełna tajemnic miejscowość, która mieści się blisko Karpacza oraz Kowar w Karkonoszach. Zaobserwowano na terenie Budnik ciekawe atmosferyczne zjawisko. Okazuje się, iż do tegoż miejsca przez ok. sto trzynaście dni w roku w ogóle nie dochodzą promienie Słońca, a sama osada zostaje w totalnym cieniu od 26-go listopada aż do 16-go marca. Na horyzoncie próżno szukać Słońca.

Na bazie tejże obserwacji powstała w osadzie cykliczna uroczystość pożegnania oraz powitania Słońca. Ten zwyczaj zanikł jednak po zakończeniu II wojny światowej. Został przywrócony w ostatnich latach dzięki miłośnikom Budnik, trwa ponad to po dziś dzień. Miłośnicy Budnik bardzo serdecznie Państwa zapraszają na pożegnanie promieni słonecznych.

16-go listopada, miejsce: rozwidlenie Tabaczanej Ścieżki oraz Żółtego Szlaku, kolejny raz spotkamy się z Wami, aby na jakieś trzy miesiące pożegnać słoneczne, ciepłe promienie. Prosimy, abyście Państwo zabrali prowiant w postaci kiełbasy na ognisko. Podczas spotkania w Budnikach spotkacie również legendarnego Wołogóra, zaś na uczestników czekać będą liczne niespodzianki.

Szukasz noclegów w Karpaczu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Karpaczu

Uwaga! Nasze spotkanie nie jest imprezą zorganizowaną, a uczestnicy idą na swoją odpowiedzialność. Zbiórka o godzinie 9:00 pry DW Krucze Skały (Wilcza 1), w Karpaczu oraz DW Przedwiośnie w kowarach. O godzinie 11:30 odbędzie się spotkanie w niegdysiejszym centrum Budnik. Organizatorem wydarzenia jest Gmina Karpacz.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl