Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Powsińskie Dożynki 2017

Powsińskie Dożynki 2017
 
Nie ma już wielu miejsc, gdzie wciąż żyje pamięć o dawnych, wiejskich zwyczajach.
gdzie?Kościół św. Elżbiety / Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie
Przyczółkowa 29, 02-968 Warszawa
kiedy?27 sierpnia 2017 od 11:30 do 21:00
za ile?bezpłatnie
organizatorCentrum Kultury Wilanów

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na Powsińskie Dożynki 2017. Program imprezy przewiduje:

- o godzinie 11.30 wyruszy korowód dożynkowy, który poprowadzą starosta i starościna. Odbędą się także dwie prezentacje, pierwsza z wieńcami dożynkowymi i druga ze strojami ludowymi.
- o godzinie 12.00 odbędzie się Msza święta dziękczynna: plenery Domu Pracy Twórczej. Będą miały również miejsce różne, dożynkowe obrzędy.
- o godzinie 14:00- będzie miała miejsce parada musztry Miejskiej Orkiestry "Moderato", pochodzącej z Warki.
- o godzinie 14:30 rozpoczną się występy. Wystąpią zespoły z Centrum Kultury Wilanów, które prezentować będą wilanowskie stroje oraz zespoły folklorystyczne, zaproszone na Powsińskie Dożynki, zarówno z Polski, jak i zza granicy, takie jak:

- pochodzący z Pardubic Zespół Pieśni i Tańca "Radost"
- pochodzący z Chin zespół ludowy
- "Markowianie"- Regionalny Zespół Pieśni i Tańca
- Powsinianie
- Grupa 30+
- Kuźnia Artystyczna
- Radosna
- o godzinie 19:00 rozpocznie się wielka potańcówka na deskach!

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Niezmiennym celem tegoż projektu, który świadczy o tym, jak jest on ważny, jest szerzenie ludowych tradycji na obszarach należących do wielkiej aglomeracji miejskiej, nowoczesnej, jaką jest Warszawa. Nie ma już wielu miejsc, gdzie wciąż żyje pamięć o dawnych, wiejskich zwyczajach. Jednym z takich miejsc, gdzie o tę pamięć się dba jest Centrum Kultury Wilanów.

Powsińskie Dożynki, są niepowtarzalną okazją, by stać się częścią kolorowego, rozśpiewanego i wystrojonego w ludowe stroje regionalne korowodu pełnego dożynkowych wieńców. Wydarzenie to, staje się jeszcze bardziej wyjątkowe za sprawą artystów Centrum Kultury Wilanów, którzy umilą nam wspólny, dożynkowy czas, a należą do nich: Kuźnia Artystyczna, Powsinianie, Grupa 30+, Radosna oraz inni, zaproszeni goście.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 27 sierpnia w godzinach od 11:30 do 21:00 do Warszawy do Kościóła św. Elżbiety / Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl