Powitanie Słońca w Budnikach

Powitanie Słońca w Budnikach
Naukowcy policzyli, że miejsce to jest pozbawione promieni słonecznych aż przez sto trzynaście dni w roku, więc Budniki pozostają w cieniu od dnia 26 XI aż do 16 III.
Gdzie?
ODK Krucze Skały
Wilcza 1, 58-540 Karpacz
Kiedy?
24 marca 2018 od 09:00 do 13:00
Organizator
Gmina Karpacz

Budniki to niezwykła miejscowość na mapie Polski. Ma wyraźne charyzmatyczne oblicze oraz mnóstwo tajemnic. Budniki znajdują się w Karkonoszach, blisko Karpacza oraz Kowar. Na terenie miasteczka zaobserwowano ciekawe i rzadkie zjawisko atmosferyczne. Naukowcy policzyli, że miejsce to jest pozbawione promieni słonecznych aż przez sto trzynaście dni w roku, więc Budniki pozostają w cieniu od daty: 26 XI aż do 16 III.

Bazując na tej obserwacji w Budnikach zaczęto obchodzić uroczystość pożegnania oraz powitania słońca. Impreza nabrała cyklicznego charakteru. To bardzo stara uroczystość, która po zawirowaniach drugiej wojny światowej została zapomniana. W trakcie ostatnich lat udało się przywrócić tradycję. To przede wszystkim zasługa miłośników Budnik. Dzięki ich determinacji i pasji, Powitanie i Pożegnanie Słońca weszło na stałe do kalendarza imprez.

Serdecznie zapraszamy, Budniki przygotowują się na niezwykłe wydarzenie! Organizatorami imprezy jest Towarzystwo Miłośników Budnik. Powitanie Słońca nastąpi w sobotę, tradycyjnie 24 marca. O godzinie dziewiątej rano wszyscy zainteresowani spotykają się przy Domu Wczasowym Krucze Skały (ulica Wilcza 1 w Karpaczu), po to by rozpocząć Przywitanie o godzinie jedenastej. Impreza odbędzie się w dawnym centrum osady. Miejmy nadzieję, że prorokować będzie nadejście ciepłych dni!

Szukasz noclegów w Karpaczu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Karpaczu

Budniki to osada przepełniona tajemnicami. Tym razem przy rozwidleniu Ścieżki Tabaczanej oraz żółtego szlaku rozpocznie się przywitanie słońca, gościa dawno niewidzianego... Uczestników imprezy prosimy o zabranie ze sobą prowiantu w postaci kiełbasek na ognisko i ciepłych napojów.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl