Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Pomysłowe mebelki z Gąbki
To pulsująca, gęsta i kolażowa struktura. To dwadzieścia przeróżnych scen. Paranoiczna całość, w poetyce dadaistów, zatem wieczór kabareto-horroro-poetycki. v
Gdzie?
Teatr Szekspirowski
Bogusławskiego W. 1, 80-826 Gdańsk
Kiedy?
9 marca 2019 od 19:00 do 20:20
Za ile?
25 zł
Organizator
Gdański Teatr Szekspirowski, Fundacja Theatrum Gedanense

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na dyplomowy spektakl studentów Aktorskiego Wydziału PWSFTViT, miasto Łódź.

"Pomysłowe mebelki z Gąbki" to opowieść o społeczności zdegradowanej, która traci niestety swoją wewnętrzną strukturę oraz wiązania. Człowiek nie szanuje drugiego człowieka. To również przedstawienie o zidioceniu, zbydlęceniu, które wszystkich nas dotyka, a równocześnie o tęsknocie za wyższymi wartościami, które ulegają erozji, zaś których brak może spowodować, iż będziemy w poważnych tarapatach, bo nie będziemy mieli się do czego odnosić, nie posiądziemy możliwości jakiegokolwiek ratunku. Tak mówi Mariusz Grzegorzek, który jest reżyserem przedstawienia. Jego zdanie podziela Karol Nowiński, który z kolei jest studentem IV roku na Wydziale Aktorskim - jesteśmy Razem jedynie na niby - w grupach wirtualnych, znajdujących się na portalach społecznościowych. Natomiast w naszym przedstawieniu ukażemy społeczność huculską, która zawsze potrafiła się zachwycać przyrodą i naturą. Była dla nich ważna jakaś Wyższa Siła, czy też Wyższy Porządek. Bardzo byśmy chcieli, żeby ludzie, którzy wybiorą się do Teatru zastanowili się nad tym, iż warto razem być, ale tak naprawdę, nie na niby.

To pulsująca, gęsta i kolażowa struktura. To dwadzieścia przeróżnych scen. Paranoiczna całość, w poetyce dadaistów, zatem wieczór kabareto-horroro-poetycki. Znajdziecie tutaj groteskę, poczucie humoru, coś poetyckiego, coś żałosnego oraz coś pięknego.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Skąd wziął się zatem pomysł na spektakl? Poczuliśmy pewien rodzaj frustracji naszym życiem społeczno-politycznym, czy frustracji rodakami jako narodem, którego my jesteśmy częścią. Natomiast frustracja ta potrzebowała jakiegoś ujścia. I tak oto powstał spektakl - słowa reżysera.

Reżyseria, dramaturgia, scenografia: są dziełem Mariusza Grzegorzka, kostiumami zajął się Tomasz Armada, zaś opiekę nad muzyką sprawował Leszek Kołodziejski. Opieką wokalną zajęła się Izabela Połońska, a opieka choreograficzna przypadła Mateuszowi Rzeźniczakowi. Przed Państwem wystąpią: Izabela Dudziak, Faustyna Kazimierska, Mateusz Grodecki, Karol Nowiński, Anna Paliga, Piotr Pacek, Zuzanna Puławska, Aleksandra Skraba, Robert Ratuszny, Michał Surosz, Filip Warot, Ksenia Tchórzko i Elżbieta Zajko.

Całość trwa godzinę i dwadzieścia minut plus jedna przerwa. Zapraszamy zatem bardzo serdecznie już 9-go marca 2019 roku, do gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, znajdującego się przy ulicy Bogusławskiego W. 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 i potrwa do 20:20, a bilety wstępu kosztują 25 złotych. Organizator wydarzenia to: Gdański Teatr Szekspirowski, Fundacja Theatrum Gedanense.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl