Pomorzanki. Lato, jesień, zima, wiosna. Wernisaż malarstwa Małgorzaty Limon

Pomorzanki. Lato, jesień, zima, wiosna. Wernisaż malarstwa Małgorzaty Limon
Przyroda wyznacza rytm, którym sami żyjemy. W obrazach artystki natura stanowi integralną część ludzi.
Gdzie?
Ratusz Staromiejski
Korzenna 33/35, 80-851 Gdańsk
Kiedy?
9 maja 2019 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Nadbałtyckie Centrum Kultury

W trakcie wernisażu zaśpiewa dla Państwa Islet, czyli Izabela Laskowska, będąca jedną ze sportretowanych kobiet przez malarkę. W dzisiejszym świecie ludzie są niezwykle zabiegani, zmęczeni, a także pozbawieni sił witalnych, tak ważnych przy prowadzeniu szczęśliwego życia. Możemy przez to nie zauważyć zmian, które rodzą się w otaczającej nas naturze. Tak mijają dni, miesiące i kolejne lata. Wówczas nagle możemy sobie uświadomić szybki upływ czasu. Ludzie mogli zapomnieć o przyrodzie, jednak ona nigdy nie zapomni o nich.

Zmian doszukujemy się w naszym ciele, duszy, czy zmiany w postrzeganiu przez nas rzeczywistości. Bardzo podobnie wyglądają międzyludzkie relacje. Pęd, w którym przychodzi nam wieść swoje życie, maleje znacznie zainteresowanie drugim człowiekiem, zaś wielu ludzi często odczuwa przez to samotność. Właśnie dlatego malarka podjęła decyzję, żeby uwiecznić w swych obrazach mieszkanki Pomorza. Chciała w ten sposób "złamać" symbolicznie panujące obecnie zwyczaje izolacji, czy dystansu wobec innych. Przyroda wyznacza rytm, którym sami żyjemy. W obrazach artystki natura stanowi integralną część ludzi. Nie umiemy żyć obok, bo natura jest w nas samych, gdzieś głęboko zakorzeniona. Jeśli wsłuchamy się dobrze w głos przyrody, poddać się możemy cyklowi pór roku. Wówczas osiągniemy równowagę wewnętrzną. Pomorzanki, bohaterki obrazów malarki pozwalają sobie na zatrzymanie w pędzie życia, żeby chłonąć oraz spróbować odczuć po kolei miesiące, które mijają. Każda z modelek artystki kroczy swą własną drogą. Posiada inne życiowe rozterki i problemy, szuka własnych rozwiązań.

Zatem zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wernisaż wystawy, który odbędzie się już 9-go maja 2019 roku, do gdańskiego Ratusza Staromiejskiego, znajdującego się przy ulicy Korzennej 33/35. Wydarzenie jest bezpłatne i rozpocznie się o godzinie 18:00.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl