Polskie Palmy w Cannes: Podwójne życie Weroniki

Polskie Palmy w Cannes: Podwójne życie Weroniki
Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na całkowicie nowy cykl filmowych spotkań, pod tytułem: "Polskie palmy w Cannes".
Gdzie?
Ośrodek Pamięć i Przyszłość Centrum Historii Zajezdnia
Grabiszyńska 184, 53-235 Wrocław
Kiedy?
27 czerwca 2019 od 18:00
Za ile?
5 zł
Organizator
Centrum Historii Zajezdnia

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na całkowicie nowy cykl filmowych spotkań, pod tytułem: "Polskie palmy w Cannes". Sam tytuł edycji tegorocznej zdradza Państwu repertuar, który tym razem zobaczycie w Zajezdni. To będą filmy, jakie zdobyły uznanie francuskiego jury Festiwalu Filmowego Cannes. Festiwal posiada historię ponad siedemdziesięcioletnią, a jedynie nielicznym filmowcom polskim udało się sięgać po jakże prestiżową nagrodę: "Złotej Palmy". Długa, ponieważ trwająca szesnaście lat przerwa w wyróżnianiach dla naszych rodaków została przerwana w roku 2018. To wówczas Paweł Pawlikowski odebrał swoją statuetkę, w zamian za wyreżyserowanie: "Zimnej Wojny". Natomiast przed tym wydarzeniem, bo w roku 2012 statuetkę odebrał Roman Polański, za najlepszy film. Polański jest twórcą prezentowanego Państwu w cyklu "Pianisty".

W ramach programu projekcje odbywać się będą we czwartki, o godz. 18:00. Natomiast przed pokazami wprowadza Państwa w tematykę filmu prelekcje poprowadzone przez filmoznawców. Do filmu "Sanatorium pod Klepsydrą" wstęp poprowadzi Stanisław Abramik (Stowarzyszenie Nowe Horyzonty).

Przed seansem będą Państwo mogli nabyć bilety w cenie 5 złotych, w kasie Centrum Historii Zajezdnia. Zapraszamy zatem bardzo serdecznie już 27-go czerwca 2019 roku, do wrocławskiego Ośrodka Pamięć i Przyszłość, znajdującego się przy ulicy Grabiszyńskiej 184.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl