Polka niepodległa – historia w spódnicy - Premiera

Polka niepodległa – historia w spódnicy - Premiera
Przedstawienie w musicalowej formie opowie Wam o silnych, utalentowanych i zdeterminowanych kobietach, bez których nasz współczesny kraj zapewne wyglądałby zupełnie inaczej.
Gdzie?
Teatr na Plaży w Sopocie
Al. Franciszka Mamuszki 2, 81-718 Sopot
Kiedy?
10 listopada 2018 od 17:00
Za ile?
40 zł
Organizator
Teatr na Plaży

Premiera spektaklu odbędzie się już 10-go listopada 2018 roku, w sopockim Teatrze na Plaży, znajdującym się przy Alei Franciszka Mamuszki 2. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00, a bilety wstępu kosztują 40 złotych.

To najnowsza premiera Teatru Sopockiego Baabus Musicalis, pod tytułem: "Polska niepodległa - historia w spódnicy". Reżyseria: Jadwiga Kościk, na podstawie powieści Anny Dziewit-Meller, pod tytułem: "Damy, dziewuchy, dziewczyny", ilustracje od Joanny Rusinek.

Przedstawienie w musicalowej formie opowie Wam o silnych, utalentowanych i zdeterminowanych kobietach, bez których nasz współczesny kraj zapewne wyglądałby zupełnie inaczej. Ta sztuka podejmie próbę przybliżenia nam sylwetek bohaterek kobiecych, które w sposób wyjątkowy wpisały się do historii Polski oraz polskiego społeczeństwa. W czasie spektaklu poznają Państwo losy samej Marii Skłodowskiej – Curie, czy też Ireny Sendlerowej, Stefanii Wilczyńskiej, Marii Komornickiej, Ireny Sendlerowej, Krystyny Krahelskiej, Krystyny Skarbek, Wandy Rutkiewicz oraz Simony Kossak.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Wszystkie prezentowane bohaterki wpiszą się w bardzo przełomowy dla polski okres, jakim było odzyskanie niepodległości po więcej niż 100 latach zaborów, co najważniejsze jednak wywalczenia dla polskich kobiet pełnych praw wyborczych. Przedstawienie przygotowała najstarsza z młodzieżowej obsady Teatru Muzycznego w Sopocie.

Obsada: Mila Jankowska, Karolina Narojczyk, Weronika Sząszor, Lila Folga, Ula Wiercińska, Tosia Sadowska, Maja Sadowska i Julia Bereźnicka.

Premiera odbędzie się 10-go listopada 2018 roku, jest to gatunkowo musical. Scenografią zajęła się Magda „Bąbel” Adamowska, muzyką Jadwiga Kościk i Mateusz Lipiński, zaś kostiumy są zasługą Magdaleny Bem i Magdy "Bąbel" Adamowskiej.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl