Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Poeci Polskiej Piosenki w Sopockie- koncert

Poeci Polskiej Piosenki w Sopockie- koncert
 
Będziecie mieli Państwo niepowtarzalną okazję posłuchać niesłusznie mniej znanych kompozycji Jerzego Wasowskiego, utworów do których teksty napisali wybitny poeci
gdzie?Teatr na Plaży w Sopocie
Al. Franciszka Mamuszki 2, 81-718 Sopot
kiedy?25 stycznia 2019 od 19:00
za ile?40 zł
organizatorTeatr na Plaży

Poeci Polskiej Piosenki w Sopockie. Pierwsza edycja, poświęcona Agnieszce Osieckiej, Wojciechowi Młynarskiemu oraz duetowi, który tworzyli Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski. Koncert jest pierwszą edycją najnowszego projektu sopockiego Teatru na Plaży, jednocześnie pierwszy wieczór tematyczny, a w zasadzie weekend w roku 2019 w Teatrze na Plaży, który będzie miał miejsce od 25 do 27.01.2019 roku. UMER+ WASOWSKI- Umer Klementyna śpiewać będzie piosenki artysty Jerzego Wasowskiego, a opowiadać o swoim Tacie będzie Grzegorz Wasowski.

Będziecie mieli Państwo niepowtarzalną okazję posłuchać niesłusznie mniej znanych kompozycji Jerzego Wasowskiego, utworów do których teksty napisali wybitny poeci do których przede wszystkim zaliczyć możemy Jeremiego Przyborę. Kompozycje zostały wybrane przez narratora tegoż wieczoru- Grzegorza Wasowskiego, a wraz z opowieściami o Tacie oczarowują słuchacza i tworzą program trwający 1.5 godziny, podczas którego emocji nie zabraknie.

O Klementynie Umer Wasowski dowiedział się od swojej żony, ta natomiast zachwyciła się nią podczas Konkursu Piosenek Osieckiej. Umer zachwyciła oboje kilka lat później podczas I Festiwalu poświęconemu Twórczości Mistrza Młynarskiego, a w momencie kiedy wykonała piosenkę pod tytułem "Tak jak malował pan Chagall" w spektaklu pod tytułem "Młynarski obowiązkowo!", oboje oniemieli z zachwytu w którym trwają po dziś dzień. Od tego czasu wciąż poszukują możliwości i okazji, by móc słuchać zachwycającego śpiewu Klementyny Umer. Jest ona istotą zjawiskową, która głosem przykuwa uwagę, bierze we władanie duszę słuchacza, potrafi omotać jego ciało, tym samym wciąga do świata, który tworzy głosem. Oszczędza gestów, wyjątkowo literacko oraz muzykalnie po prostu opowiada.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Jednym z prezentowanych utworów, będzie piosenka pod tytułem "Nie lubię raczej śpiewać" do której muzykę stworzył Jerzy Wasowski, a tekst napisał Jeremi Przybora. Klementyna Umer i Grzegorz Wasowski wystąpią w partnerstwie zespołu w którego skład wchodzą:

- grający na fortepianie Konrad Wantrych
- grający na kontrabasie Michał Jaros oraz
- grający na perkusji Dominik Stankiewicz.

Zapraszamy państwa bardzo serdecznie już 25 stycznia o godzinie 19.00 do Sopotu do Teatru na Plaży. Cena biletu: 40 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl