Piotr Bukartyk z Zespołem - koncert
Od tamtej pory, niemalże co piątek rano Bukartyk śpiewa coś na antenie, zazwyczaj jest to coś, co udało mu się wymyślić w nocy.
Gdzie?
Sala Gotycka w Starym Klasztorze
Purkyniego J. E. 1, 50-150 Wrocław
Kiedy?
16 grudnia 2018 od 19:00
Za ile?
40 zł

Koncert Piotra Bukartyka razem z zespołem dla fanów Bukartyka będzie, z całą pewnością, wyjątkowym wydarzeniem. Prócz dużych fragmentów najnowszych albumów, tak w odsłonie duetu, jak również zespołu, artyści obiecują powrót do piosenek, których nie grali od lat, mimo to są one świetnie pamiętane przez licznych wielbicieli formacji. Zatem zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na starego i dobrego Bukartyka, czyli liryka, choleryka oraz prześmiewcę w jednym, razem z kapelą, a także w duecie. Wielka osobowość, osobistość i osobliwość.

Piotr Bukartyk zdołał napisać, jak do tej pory, więcej niżeli pięćset utworów, wydał również dziesięć płyt. Natomiast dwanaście lat wstecz znalazł swój azyl, swoje miejsce na ziemi w radiowej Trójce, w bliskości Wojciecha Manna. Od tamtej pory, niemalże co piątek rano Bukartyk śpiewa coś na antenie, zazwyczaj jest to coś, co udało mu się wymyślić w nocy. Stały bywalec Przystanku Woodstock, gdzie tłum młodych zapaleńców i Jurek Owsiak razem z Piotrem kończą festiwal swą piosenką-hymnem, noszącym tytuł: „Z tylu chmur”. Zaś z innych jego piosenek Jerzy Satanowski utworzył muzyczne przedstawienie, noszące tytuł: „Kaszana zdalnie sterowana. Piosenki Bukartyka”. W nagraniu udział brali także znakomici aktorzy, jak między innymi: Krystyna Tkacz, Katarzyna Żak oraz Artur Barciś. Piosenki Bukartyka również wykonują inni artyści, jak na przykład: Zbigniew Zamachowski, Marek Dyjak, Grażyna Łobaszewska, czy też grupa Perfect.

Jego najlepiej znane utwory to: „Dokąd się wybierasz”, „Durna miłość”, „Kobiety jak te kwiaty”, „Małgocha”, ”Niestety trzeba mieć ambicję”, „Kup sobie psa”, „Sznurek”, „Prosto w nos” (z Magdą Umer oraz Arturem Andrusem), „Piosenka z praniem w tle” razem z Katarzyną Groniec oraz wspomniane wcześniej „Z tylu chmur”.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert Piotra Bukartyka i jego formacji, który odbędzie się już 16-go grudnia 2018 roku, we wrocławskiej Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze, znajdującej się przy ulicy Purkyniego J. E. 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 40 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl