Piosenki Jonasza Kofty "Idź swoją drogą" - koncert

Piosenki Jonasza Kofty "Idź swoją drogą" - koncert
Koncert poza tym - na pogodę oraz na niepogodę. Na radości i na smutki. W karnawale i zaraz po nim. Ponieważ, jak sam Kofta mawiał: Uśmiechnij się, bo jutro może być już za późno.
Gdzie?
Polska Filharmonia Kameralna
Moniuszki St. 12, 81-829 Sopot
Kiedy?
28 września 2018 od 18:00
Za ile?
35 zł

„Idź swoją drogą” - tytuł nowego koncertu, który składa się z utworów Jonasza Kofty. Aranżacji piosenek postanowił podjąć się Janusz Strobel, który to z Koftą napisał liczne utwory. Wokalistka - Nula Stankiewicz własne te piosenki wybrała do koncertu. Znajdują się tutaj, poza kompozycjami Nahornego, Strobla, Korzyńskiego, Lobosa, Pietrzaka, Lauro, także piosenki, które wywodzą się z kręgów kultury latynoamerykańskiej. Sama Nula o sobie mówi, że nie jest jazzową piosenkarką, jednak zawsze do współpracy zaprasza wybitnych przedstawicieli gatunku. „Idź swoją drogą” - tam usłyszą Państwo Włodzimierza Nahornego, Janusza Strobla, Pawła Pańtę, Mariusza „Faziego” Mielczarka i Cezarego Konrada. Będzie to z całą pewnością piękny koncert.

Nienachalnie zabawny, pogodny, poetycki. Własnie taki jak sam Jonasz Kofta. Wykorzystane w koncercie są archiwalne filmowe oraz radiowe materiały, w których usłyszeć można samego Poetę, zaś slajdy z rękopisami artysty, a także zdjęcia utworzą dodatkowy walor wydarzenia. Wszystko to tworzy atmosferę, jakby sam Poeta współtworzył tę uroczystość. Koncert poza tym - na pogodę oraz na niepogodę. Na radości i na smutki. W karnawale i zaraz po nim. Ponieważ, jak sam Kofta mawiał: Uśmiechnij się, bo jutro może być już za późno.

Wystąpią przed Wami: Nula Stankiewicz - śpiew, Włodzimierz Nahorny - fortepian, Janusz Strobel - gitara, aranże, Mariusz Mielczarek "Fazi" - saksofony, Cezary Konrad - perkusja, Paweł Pańta - kontrabas, Polska Filharmonia Kameralna w Sopocie, dyrygent: Wojciech Rajski.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 28-go września 2018 roku, do sopockiej Polskiej Filharmonii Kameralnej, znajdującej się przy ulicy Moniuszki St. 12. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00, a bilety wstępu kosztują 35 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl