Pieśni sefardyjskie - koncert
W tych pieśniach usłyszeć można wiele wpływów muzyki hiszpańskiej, greckiej, arabskiej oraz bałkańskiej.
Gdzie?
Piwnica pod Baranami
Rynek Główny 27, 31-008 Kraków
Kiedy?
25 marca 2018 od 19:00
Za ile?
40 zł

Pieśni Żydów sefardyjskich od zawsze fascynowały słuchaczy nie tylko swym niezwykłym brzmieniem, ale również historiami ludzi, którzy mogli je tworzyć oraz wykonywać. Są w nich zapisane losy wypędzonych ze swych krajów, którzy to wbrew licznym przeciwnościom losu starali się zachować swój język, a także specyfikę swojej bogatej kultury.

W trakcie naszego koncertu zabrzmią zatem utwory z języka ladino, tak charakterystyczne dla muzycznej kultury Żydów sefardyjskich, kulturowych spadkobierców Żydów, którzy zostali wypędzeni w wieku XVI z Portugalii i Hiszpanii. W tych pieśniach usłyszeć można wiele wpływów muzyki hiszpańskiej, greckiej, arabskiej oraz bałkańskiej. Pełne ekspresji dźwięków, iście żywiołowe, czasami nastrojowe, jak również melancholijne, na myśl potrafią przywodzić klimaty południowe, które przeplatają się z orientalnym stylem.

Wystąpią przed Państwem: Urszula Makosz, która zaśpiewa, Krzysztof Cyran, który zagra na gitarze i na mandolinie, Michał Półtorak zagra również na mandolinie oraz na skrzypcach, Paweł Pierzchała zagra na fortepianie, Maciej Półtorak zajmie się instrumentami perkusyjnymi, Michael Jones, który z kolei zagra na skrzypcach, na altówce, djembe i ravanhuta.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Na koncert zapraszamy Was serdecznie już 25-go marca 2018 roku, do krakowskiej Piwnicy pod Baranami, znajdującej się przy Rynku Głównym 27. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 40 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl