PIEŚNI PIĘKNE - W srebrze cały świat na opak

PIEŚNI PIĘKNE - W srebrze cały świat na opak
Melodyjne walczyki tworzą piękny kontrast z tragicznymi tekstami oraz z mocnym brzmieniem prawie jak w "Murder Ballads" Nick’a Cave’a.
Gdzie?
Centrum Kultury Agora we Wrocławiu
Serbska 5a, 51-111 Wrocław
Kiedy?
25 stycznia 2019 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Centrum Kultury AGORA

PIEŚNI PIĘKNE, są ludowymi opowieściami o emocjach oraz o sprawach ostatecznych, które znaleziono w repertuarze prawdziwych śpiewaczek wiejskich. Wywodzą się z wiejsko-miejskiego pogranicza i niestety bardzo często są deprecjonowane za sprawą etnologów oraz badaczy, którzy klasyfikują je jako materiał posiadający niską wartość naukową. Dlatego też przez to są mało znane, a jednocześnie warto przybliżyć je szerszej publiczności. Pieśni osobiście zebrały na wsiach Julita Charytaniuk, Joanna Skowrońska oraz Olga Chojak, a za sprawą wspaniałej muzycznej wyobraźni muzycznej trzech panów Tomasza Orszulaka, Marcina Witkowskiego oraz Mikołaja Nowickiego zyskały one całkiem nowy sznyt.

Uwodzą prostotą, tekstami trafiają w samo sedno, a melodie zapraszają do tańca. Melodyjne walczyki tworzą piękny kontrast z tragicznymi tekstami oraz z mocnym brzmieniem prawie jak w "Murder Ballads" Nick’a Cave’a. Podczas koncertów publiczność na zmianę wzrusza się i świetnie bawi. Niejednokrotnie da się usłyszeć zachwyty i słowa uznania.

Grupa istnieje od niespełna 7 lat, pierwsza jej nazwa to inicjatywa Sentymentalna. Zespół jest zdobywcą nagrody Grand Prix nurtu OFF podczas 36 Przeglądu Piosenki Aktorskiej, który odbywał się we Wrocławiu. Nagrodę wywalczyli z programem pod tytułem "Pieśni Przepiękne".

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Obecnie działają w nowym składzie, mają nowe aranżacje z którymi występują stworzywszy program pod tytułem "W srebrze cały świat na opak", będący swoistą muzyczną opowieścią oprawioną scenografią oraz teatrem cieni, stworzonym przez Aleksandrę Gronowską.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 25 stycznia 2019 roku o godzinie 18.00 do Wrocławskiego Centrum Kultury na bezpłatny koncert Pieśni Pięknych. Koncert odbędzie się w Sali Teatralnej, a jego organizatorem jest Centrum Kultury AGORA.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl