Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Percival - koncert

Percival - koncert
 
Członkowie zespołu występują w strojach pochodzących z wczesnego średniowiecza oraz używają instrumentów zgodnych z duchem epoki.
gdzie?Zet Pe Te
Dolnych Młynów 10, 31-124 Kraków
kiedy?19 stycznia 2018 od 20:00
za ile?35 zł

Percival jest współtwórcą sukcesu płyty, pod tytułem: "Równonoc", a także jedynym odpowiedzialnym za brzmienia żywe na tym diamentowym albumie. Formacja, której dźwięki w wielkim stopniu uświetnią nowe wydanie najwspanialszej polskiej eksportowej gry, o nazwie: "Wiedźmin 3". Zespół, który wzdłuż oraz wszerz zmierzył Europę, a także Polskę, grając na instrumentach pochodzących sprzed aż tysiąca lat i w warunkach sięgających tysiąca lat, na wszelakich festiwalach, jak również historycznych inscenizacjach. Koncerty formacji Percival są wartką, podróżą dźwiękową w czasie, odbywaną po ziemiach, które zamieszkiwali Słowianie. Przeplatana licznymi ciekawostkami oraz opowieściami, które opowiadają o obrzędach przodków i o korzeniach kulturowych, z których się wywodzimy.

Członkowie zespołu występują w strojach pochodzących z wczesnego średniowiecza oraz używają instrumentów zgodnych z duchem epoki. W trakcie koncertu formacja wykona tradycyjne pieśni w prawie wszystkich językach słowiańskich, jak również kompozycje własne.

Percival powstał jako projekt folk-metalowy, istniejącego już od roku 1999 Percival Schuttenbach. Miała to być w założeniu pewnego rodzaju odskocznia od działań regularnych, związana z wielką fascynacją badania historycznych źródeł, w radość z budowy zamierzchłych instrumentów i radość z ich rekonstruowania, w uwielbienie wręcz prowadzenia wolnego od cywilizacji życia, w umiejętności naprawy i szycia sobie strojów, gotowania potraw na ognisku, które spożywali najprawdopodobniej nasi przodkowie, jak również ogromną pragnienie poszerzania wiedzy o słowiańskich tradycjach oraz o słowiańskiej historii.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Na koncert zespołu Percival zapraszamy zatem bardzo serdecznie już 19-go stycznia 2018 roku, do krakowskiego Zet Pe Te, znajdującego się przy ulicy Dolnych Młynów 10. Zaczynamy o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 35 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl