Otwarcie wystawy: Wiesław Sawicki „Prawie jak w Raju”

Otwarcie wystawy: Wiesław Sawicki „Prawie jak w Raju”
Dzieła Wiesława Sawickiego trafiły do kolekcji prywatnych, między innymi w: Stanach Zjednoczonych, Australii, Francji, Belgii, Portugalii, Białorusi, Walii oraz Belgii.
Gdzie?
Dom Artysty Plastyka Galeria DAP, Galeria LUFCIK, 3678
Mazowiecka 11a, 00-052 Warszawa
Kiedy?
22 sierpnia 2018 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków OW ZPAP

Wiesław Sawicki przyszedł na świat w roku 1957 w Debrznie - dawne województwo słupskie. Od roku 1959 zamieszkuje w stolicy - Wesołej. Jego wykształcenie to technik, zaś z zamiłowania mężczyzna jest malarzem. W latach od 1982 do 1987 brał udział w zajęciach w Państwowym Ognisku Plastycznym (pracownia Barbary Szubińskiej oraz Tadeusza Milewskiego). Natomiast w latach od 1984 do 1986 zdawał on egzaminy wstępne do ASP warszawskiej, jak również do Państwowej Szkoły Wyższej Sztuk Plastycznych łódzkiej, do których jednak nie został przyjęty.

Można powiedzieć, że nie miało to negatywnego wpływu na rozwój zainteresowania artysty malarstwem. Za to wszechstronność zainteresowań mężczyzny sprawiła, iż posiada on wiedzę o przeróżnych technikach malarskich, tak teoretyczną, jak również praktyczną.

Często maluje on swoje obrazy w technice pasteli. Dzieła Wiesława Sawickiego trafiły do kolekcji prywatnych, między innymi w: Stanach Zjednoczonych, Australii, Francji, Belgii, Portugalii, Białorusi, Walii oraz Belgii. Przebogate doświadczenie oraz dorobek wystawienniczy zdołały sprawić, że w roku 2007 przyjęty został w charakterze członka Związku Artystów Plastyków Polskich.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Na otwarcie wystawy zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 22-go sierpnia 2018 roku, do warszawskiego Domu Artysty Plastyka Galeria DAP, Galeria Lufcik, 3678, przy ulicy Mazowieckiej 11 a. Wydarzenie jest bezpłatne i rozpocznie się o godzinie 18:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl